Nowoczesna technologia stomatologiczna w odprężającej atmosferze

Protetyka

Protetyka i jej rozwiązania pozwolą Pacjentowi znów cieszyć się pięknym uśmiechem. Niezależnie od tego, czy najlepszym wyborem będą mosty, korony, licówki, czy protezy.

Braki w uzębieniu, szczególnie te widoczne w przedniej części jamy ustnej, są nie tylko problemem estetycznym, ale mogą również wpłynąć na jakość naszego życia, utrudniając mówienie, jedzenie i uśmiechanie się.

Leczenie protetyczne bardzo szybko daje doskonałe efekty. Uzupełnienia protetyczne dobieramy w taki sposób, aby nasi Pacjenci zachowali sekret braku w uzębieniu dla siebie.  Są tak wyprofilowane, że nie postronne osoby nie odróżnią ich od prawdziwych zębów. W naszym gabinecie protetyka jest jedną z głównych, najważniejszych specjalizacji.

W dzisiejszych czasach na rynku dostępne są różne metody uzupełniania braków zębowych. Jedną z najpopularniejszych jest protetyka dentystyczna. Możliwości leczenia protetycznego są bardzo szerokie i obejmują m.in. mosty, korony, protezy oraz implanty zębowe.

Uzupełnienia protetyczne dzielimy na:
 • Protezy ruchome  — czyli niezacementowane na stałe. Można je samodzielnie wyjmować z jamy ustnej np. w celu oczyszczenia po posiłku.
 • Protezy stałe — są przytwierdzone na stałe, a pacjenci traktują je jak naturalne zęby.

Protetyka zębów to nie tylko uzupełnianie braków, ale również odbudowa zniszczonych zębów. W przypadku uszkodzeń zęba, takich jak zbyt duże ubytki lub złamania, lekarz dentysta może zastosować koronę protetyczną. Korona to element, który osłania cały ząb i zapobiega jego dalszemu zniszczeniu. Odbudowa zębów może również polegać na uzupełnieniu ubytków za pomocą wypełnień z materiałów kompozytowych.

W przypadku większych ubytków lub braków zębowych protetyka dentystyczna oferuje protezy i mosty dentystyczne. Protezy dentystyczne to sztuczne uzębienie, które stosuje się w przypadku całkowitej utraty zębów. Protezy dentystyczne mogą być całkowite lub częściowe i są wykonane z materiałów takich jak akryl czy nylon.

Mosty dentystyczne to uzupełnienia stałe, które umieszcza się na zębach sąsiadujących z ubytkiem. Mosty dentystyczne są wykonane z metalu, porcelany lub ceramiki i stanowią doskonałą alternatywę dla protez dentystycznych.

Obecnie jednym z najbardziej popularnych rozwiązań protetycznych są implanty, o których więcej przeczytacie Państwo tutaj.

Przebarwione przednie zęby i braki w bocznym uzębieniu zaburzają funkcjonalność, ale przede wszystkim estetykę całej twarzy. Estetyka i ładny uśmiech - to duże wyzwanie dla lekarza. Sukces zależy w dużym stopniu od zrozumienia potrzeb Pacjenta i zaplanowaniu leczenia.

W tym celu wykonujemy

korony

mosty

licówki porcelanowe

wkłady koronowe

wkłady koronowo-korzeniowe

nakłady

protezy ruchome częściowe i całkowite

protezy szkieletowe (klamrowe i kosmetyczne)

Nasza interwencja jest niewidoczna i ładnie zharmonizowana z całą twarzą Pacjenta.

Protetyk w Olsztynie

Protetyk w Olsztynie, dr Karol Sujka, ukończył specjalizację protetyka podczas studiów na Uniwersytecie Medycznym w mieście Siena we Włoszech.  Od tego momentu, czyli przez ostatnie 10 lat, rozwija swoją ekspertyzę głównie w dziedzinie protetyki, wykonując zabiegi. Prostym sposobem na zrozumienie jak ważnym jest aby oddać się odpowiednie ręce, jest wyobrażenie sobie protetyka jako chirurga plastycznego. Chociaż twój lekarz rodzinny może usunąć niewielką skazę, większość osób z pewnością szukałaby opieki chirurga plastycznego w przypadku poważnych zabiegów rekonstrukcyjnych lub estetycznych.

Protetyk w gabinecie Sujka w Olsztynie może wprawdzie wykonywać proste procedury stomatologiczne, chociaż jego specjalistyczna wiedza jest najbardziej potrzebna w przypadku skomplikowanych estetycznych lub rekonstrukcyjnych sytuacji stomatologicznych. W razie potrzeby, protetyk współpracuje również z innymi specjalistami dentystycznymi, aby uzyskać absolutnie najlepszy wynik dla pacjenta.

Jeśli jesteś zainteresowany wymianą zębów lub odbudową zębów, nasz zespół i szczególne doświadczenie w protetyce jest doskonałym wyborem.

Co może zrobić protetyk, a czego nie może dentysta?

Protetyk w gabinecie Sujka w Olsztynie jest specjalistą dentystycznym w zakresie odbudowy i wymiany zębów. Specjalizuje się w leczeniu i rozwiązywaniu problemów stomatologicznych i twarzy, które obejmują przywracanie brakujących struktur zębów i szczęk. Protetyk jest wysoko przeszkolony w zakresie implantów dentystycznych, koron, mostów, protez, schorzeń skroniowo-żuchwowych i innych. Niezależnie od tego, czy otrzymujesz pojedynczą koronę, rozległy zabieg rekonstrukcyjny czy estetyczny – poziom protetyki jaką reprezentuje gabinet Sujka w Olsztynie pozwoli zrealizować Twoje potrzeby.

Protezy w Olsztynie

W naszym gabinecie w Olsztynie oferujemy zabiegi związane z protezami, czyli sztucznymi zębami wykonanymi z akrylu, nylonu lub metalu. Dobrze dopasowują się do dziąseł, aby zastąpić brakujące zęby i wyeliminować potencjalne problemy spowodowane brakami.

Protezy są przydatne, ponieważ luki pozostawione przez brakujące zęby mogą powodować problemy z jedzeniem i mową, a zęby po obu stronach luki mogą wrastać w przestrzeń pod kątem. Czasami wszystkie zęby trzeba usunąć i wymienić. Dlatego możesz potrzebować protezy całkowitej, która zastępuje wszystkie zęby górne lub dolne, lub protezy częściowej – która zastępują tylko 1 ząb lub kilka brakujących zębów.

Protezy mogą pomóc w zapobieganiu problemom z jedzeniem i mową. Poprawią wygląd Twojego uśmiechu i dodadzą Ci pewności siebie. Umów się na konsultację, aby porozmawiać i zobaczyć protezy. Specjalista protetyk podejdzie do Twojego przypadku indywidualnie. Podczas pierwszej wizyty dostarczy wszelkich potrzebnych informacji. 

Mapa dojazdu do gabinetu stomatologicznego Sujka

Kontakt.

Zapraszamy do kontaktu z namii

  Zadzwoń do nas.

  Specjalistyczna Praktyka Dentystyczna Sujka Sp. p.

  10-020 Olsztyn, ul. Targ Rybny 14

  poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
  soboty: gabinet nieczynny

  Zespół Sujka
  Pokaż na mapie Google
  Implanty Implanty telefon Zadzwoń Pokaż drogę Wyznacz trasę