Nowoczesna technologia stomatologiczna w odprężającej atmosferze

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to dział zajmujący się leczeniem próchnicy oraz ubytków pochodzenia niepróchnicowego. Od samego początku praktyki stomatologicznej szczególną uwagę zwracamy na kompleksowe leczenie i najwyższą jakość zabiegów. W związku z tym stosujemy w swojej pracy najnowsze rozwiązania medyczne i najlepsze materiały dentystyczne.

W klinice stomatologicznej Sujka do leczenia zachowawczego używamy nowoczesnego sprzętu do kompleksowej diagnozy, a także najlepszych jakościowo materiałów kompozytowych służących do odbudowy zębów zaatakowanych przez próchnicę.

 

 

 

 

Jak powstaje próchnica?

Próchnica zębów powstaje na skutek demiralizacji szkliwa spowodowanym działaniem kwasów. Na zębach tworzy się płytka bakteryjna, która jeśli nie zostanie usunięta, może powodować rozwój próchnicy. Spożywanie produktów zawierających cukier przyczynia się do rozwoju bakterii w jamie ustnej. Jednak ważniejszą kwestią dla zdrowia zębów jest nie ilość słodyczy, a czas, na jaki słodycze pozostają na zębach. Pierwszym objawem możliwości powstania próchnicy jest biała plama na szkliwie, która wskazuje, że organizmowi brakuje minerałów. Odpowiednia profilaktyka fluorkowa na tym etapie może całkowicie powstrzymać rozwój próchnicy. Całkowite zlekceważenie zauważonej zmiany próchnicowej może prowadzić do odłamania szkliwa i powstania ubytku zębowego.

Jak zahamować próchnicę?

Odpowiednia higiena jamy ustnej, regularność i konsekwentność może wystarczyć, aby nie dopuścić do rozwoju próchnicy. Pacjent powinien co 6 miesięcy poddawać się zabiegom profilaktycznym, takim jak scaling, piaskowanie i fluoryzacja. Domowa higiena jamy ustnej opiera się na szczotkowaniu zębów przynajmniej dwa razy dziennie, używaniu nici dentystycznych i stosowaniu produktów zawierających fluor.

Jak leczymy naszych Pacjentów

Od samego początku praktyki stomatologicznej szczególną uwagę zwracamy na kompleksowe leczenie i najwyższą jakość zabiegów. W związku z tym, stosujemy w swojej pracy najnowsze rozwiązania medyczne i najlepsze materiały dentystyczne.

Diagnozowanie próchnicy

Próchnica zębów, jeśli jest rozwinięta, to na pewno zostanie zauważona przez samego Pacjenta. Na wizycie kontrolnej lekarz dentysta podczas przeglądu uzębienia wykorzystuje lusterko, zgłębnik oraz dmuchawkę wodno-powietrzną. Szerszy pogląd na zmiany mogące kryć się pod powierzchnią szkliwa wykrywa zdjęcie RTG. W naszej klinice stomatologicznej Sujka do diagnozowania próchnicy używamy najnowocześniejszego urządzenia DIAGNOdent pen 2190. Jest to laserowe wykrywanie próchnicy, które wykrywa zmiany próchnicowe już na poziomie demiralizacji szkliwa.

Gabinet wyposażony jest w nowoczesny sprzęt, między innymi::

dwa unity stomatologiczne;

bezpieczną, niskoemisyjną radiografię cyfrową (RTG):

   * Pantomograf - zdjęcia pantomograficzne;

laser biostymulacyjny;

kamery wewnątrzustne;

system komputerowego znieczulania 'The Wand';

zestawy do leczenia endodentycznego.

mikroskop

skaner wewnątrzustny

Mapa dojazdu do gabinetu stomatologicznego Sujka

Kontakt.

Zapraszamy do kontaktu z namii

  Zadzwoń do nas.

  Specjalistyczna Praktyka Dentystyczna Sujka Sp. p.

  10-020 Olsztyn, ul. Targ Rybny 14

  poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
  soboty: gabinet nieczynny

  Zespół Sujka
  Pokaż na mapie Google
  Implanty Implanty telefon Zadzwoń Pokaż drogę Wyznacz trasę