Nowoczesna technologia stomatologiczna w odprężającej atmosferze

Tomografia komputerowa 3D

Zdjęcie pantomograficzne i trójwymiarowa tomografia komputerowa zapewniają dostęp do szczegółowych informacji dotyczących ułożenia uzębienia w jamie ustnej, a także jego stanu.

Badanie zębów, kości szczęki i żuchwy umożliwia implantologowi, endodoncie, jak i chirurgowi dokonanie najlepszego możliwego planu leczenia, którego efekt w pełni zadowoli tak lekarzy dentystów, a także Pacjenta. Tomografia komputerowa 3D daje pełen podgląd jamy ustnej Pacjenta w najwyższej jakości. 

Trudno dziś sobie wyobrazić pracę implantologa, chirurga, czy endodonty bez narzędzi dających możliwość precyzyjnego badania w obrębie uzębienia, kości szczęki lub żuchwy.
Dzięki najnowocześniejszemu aparatowi do tomografii komputerowej 3D ­ORTHOPANTOMOGRAPH® OP­300 CB 3D możemy jeszcze lepiej przygotować się do zabiegów chirurgicznych, które wykonujemy. Jest to najnowszej generacji aparat do wykonywania zdjęć pantomograficznych i tomografii trójwymiarowej.

Zdjęcia pantomograficzne możemy wykonać w różnych projekcjach, dzięki czemu możemy zobaczyć nawet pojedyncze struktury anatomiczne np. zęby, stawy skroniowo-żuchwowe, kości szczęk i żuchwy. Na naszych zdjęciach pantomograficznych obserwujemy stopień mineralizacji i kierunek wyrzynania się zębów, nieprawidłowości w budowie korzeni, umiejscowienie zębów zatrzymanych oraz położenie korzeni zębów względem zatok szczękowych. Tomografia pozwala na obrazowanie szczęki, żuchwy, stawów skroniowo-żuchwowych, a także wszystkich zatok przynosowych, czy nawet ucha. Najlepsza rozdzielczość daje nam możliwość dokładnej analizy problemu. Obraz 3D nie tylko struktur kostnych, ale wszystkich tkanek pozwala na dokonanie rzeczywistych pomiarów, jest więc pomocny zarówno w leczeniu endodontycznym, czy w chirurgii twarzowo-szczękowej. Jest również niezastąpiony w ortodoncji do oceny wzrostu twarzy i planowania korekcji wad zgryzu i ustawienia zębów.

Tego typu tomografia jest obecnie najlepszą metodą diagnostyki w leczeniu implantologicznym, czy w leczeniu zatok przynosowych.

Wykonujemy także zdjęcia na zlecenie!

Zdjęcia możemy zapisać na różnych nośnikach:

płycie CD;

flash-drive;

e-mail.

Mapa dojazdu do gabinetu stomatologicznego Sujka

Kontakt.

Zapraszamy do kontaktu z namii

  Zadzwoń do nas.

  Specjalistyczna Praktyka Dentystyczna Sujka Sp. p.

  10-020 Olsztyn, ul. Targ Rybny 14

  poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
  soboty: gabinet nieczynny

  Zespół Sujka
  Pokaż na mapie Google
  Implanty Implanty telefon Zadzwoń Pokaż drogę Wyznacz trasę