Nowoczesna technologia stomatologiczna w odprężającej atmosferze

🦷⚕️ Biżuteria na zęby - Gabinet Stomatologiczny Sujka - Olsztyn

Biżuteria na zęby

Zaskocz wszystkich niezwykłym blaskiem rubinu, cyrkonii lub szmaragdu! Mini-biżuteria nazębna to niewielkie dzieła sztuki jubilerskiej, które przyklejane są do zęba od strony policzka specjalistycznymi materiałami dentystycznymi. Mocowanie jest całkowicie bezpieczne dla zęba i umożliwia długotrwałe używanie a gdy zajdzie potrzeba … po usunięciu nie pozostaje żaden ślad.

Biżuteria nazębna podbiła serca wielkich gwiazd estrady i Hollywood – pierwszy był Mick z Simply Red, który nosi wtopiony w przednim górnym zębie rubin. Kolejne gwiazdy to: Madonna, Christina Augilera i Victoria Beckham. Wszystkie noszą na swoich zębach przyklejone brylanty, zaś Mick Jagger z The Rolling Stones: diament.

 


Rodzaje biżuterii:

cyrkonia

szmaragd

szafir

rubin

diament

turmalin

aqua marine

koniczynka

gwiazdka

gwiazdka z diamentem

gwiazdka z rubinem

serduszko z diamentem

delfin

delfin z szafirem

Biżuteria nazębna – najczęstsze pytania pacjentów

Odpowiedzmy teraz na kilka powtarzających się pytań na temat biżuterii na zęby. Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje, zapytaj dzwoniąc na: +48 89 675 50 11.

Biżuteria nazębna to ostatni krzyk mody w stomatologii estetycznej. Za jej pomocą można wyróżnić się z tłumu oraz znacznie poprawić wizualnie swój uśmiech. Cała gama dostępnych wzorów pozwala na dobranie idealnej ozdoby do indywidualnych preferencji i gustu. Biżuteria ta jest wykonana z różnych materiałów, od złota po kamienie szlachetne i jest mocowana do powierzchni zęba.

Biżuteria nazębna – jak wygląda zabieg w Olsztynie?

Zabieg zakładania ozdoby jest bezbolesny, polega on na przyklejeniu biżuterii do powierzchni zęba za pomocą specjalnego kleju, a następnie utwardzeniu za pomocą światła niebieskiego. Zabieg nie uszkadza powierzchni szkliwa.

Jak dbać o higienę po założeniu biżuterii?

Po założeniu biżuterii nazębnej dba się o higienę jamę ustnej w ten sam sposób jak przed zabiegiem. Warto jednak wzbogacić codzienną rutynę o nitkowanie zębów, a także co pół roku odwiedzić stomatologa na przegląd.

Jak zakłada się biżuterię nazębną?

Biżuterię nazębną mocuje się do powierzchni zęba przy użyciu specjalnego kleju. Jako miejsce ozdoby zazwyczaj wybiera się górne zęby, w szczególności kły oraz siekacze boczne.

Jakie ryzyko wiąże się z biżuterią nazębną?

Choć biżuteria nazębna jest na ogół bezpieczna, to miejsce założenia ozdoby może sprzyjać rozwojowi bakterii, co wiąże się ze ryzykiem wystąpienia między innymi próchnicy. Dlatego bardzo ważne jest utrzymanie odpowiedniej higieny jamy ustnej. Problemy z próchnicą nie mają jednak szans wystąpić u osób z biżuterią, które poprawnie myją zęby przynajmniej dwa razy dziennie – po pierwszym i ostatnim posiłku.

Biżuteria na zęby – hot or not?

Biżuteria nazębna jest w ostatnim czasie coraz bardziej popularnym trendem ze względu na świetny wygląd oraz nadanie uśmiechowi niepowtarzalnego błysku. Ozdoby nazębne są przez większość osób uważane za bardzo atrakcyjne, szczególnie gdy są wykonane ze złota, diamencików lub kryształków.

Kryształki na zęby a kolczyk w zębie

Należy pamiętać, że kryształki na zęby to coś innego niż kolczyki w zębie. Jednak posiadanie obu tych oryginalnych ozdób zdecydowanie zapewni niepowtarzalny, niezapomniany wygląd.

W jaki sposób mocowana jest biżuteria na zęby?

Biżuteria nazębna jest przyklejana przez stomatologa do powierzchni zęba, a następnie utwardzana specjalnym światłem niebieskim.

Cyrkonie na zęby – Olsztyn

Cyrkonie na zęby są zakładane przy pomocy specjalnego kleju kompozytowego utwardzanego światłem. Jedną z największych zalet cyrkonii jest jej wytrzymałość i trwałość. Ze względu na biokompatybilność, ​nie ma szans na wywołanie reakcji lub odpowiedzi immunologicznej, takiej jak zapalenie. Potwierdza to badanie in vitro z 2016 r., które wykazało również ograniczoną cytotoksyczność cyrkonii. Zabieg założenia cyrkonii jest nietoksyczny i nieinwazyjny.

Ile kosztuje biżuteria nazębna?

Cena biżuterii nazębnej to zwykle około 100 złotych, jednak może być ona wyższa w zależności od użytego materiału. Cena diamentu na zębie wartego 5000zł wynosi koszt tego diamencika plus wykonanie zabiegu – ok. 100zł, czyli 5100zł. Średnia cena ozdób ze złota to ok. 500zł.

Kiedy można założyć biżuterię nazębną?

Biżuterię nazębną może założyć każdy, posiadający zdrowe zęby o mocnym szkliwie.

Biżuteria na zęby – zalecenia po zabiegu

Po zabiegu założenia biżuterii na zęby należy przez godzinę nie spożywać żadnych pokarmów, a przez następne 12 godzin nie spożywać pokarmów twardych oraz myć zębów.

Jak dbać o higienę jamy ustnej z biżuterią nazębną

O higienę jama ustnej z biżuterią nazębną dba się tak samo jak przed zabiegiem, warto jednak zadbać o szczególne wyszczotkowanie okolic ozdoby, a także częste używanie nici dentystycznej.

Biżuteria na zęby – czy jest niebezpieczna dla naszego szkliwa i tkanek przyzębia?

Biżuteria nazębna jest całkowicie bezpieczna i nie uszkadza szkliwa. Przed zabiegiem, specjalista z Schelldent oceni stan Twojego szkliwa abyś mieć pewność, że nie założysz ozdoby na uszkodzone szkliwo.

Czy tylko stomatolog może założyć biżuterię nazębną?

Biżuterię nazębną zawsze zakłada profesjonalny stomatolog. Używanie domowych zestawów typu Diamenty do Przyklejania jest niebezpieczne i niezalecane. Przed założeniem biżuterii konieczna jest też konsultacja ze specjalistą, który sprawdzi stan zębów.

Kontakt.

Zapraszamy do kontaktu z namii

  Zadzwoń do nas.

  Specjalistyczna Praktyka Dentystyczna Sujka Sp. p.

  10-020 Olsztyn, ul. Targ Rybny 14

  poniedziałek - piątek: 9.00 - 16.30
  soboty: gabinet nieczynny

  Implanty Zadzwoń Wyznacz trasę