Nowoczesna technologia stomatologiczna w odprężającej atmosferze

Profilaktyka i leczenie - Gabinet Stomatologiczny Sujka - Olsztyn

Profilaktyka i leczenie

Prawidłowa profilaktyka i leczenie zapobiegawcze niewątpliwie chronią przed problemami z ubytkami w uzębieniu, czy nawet brakiem zębów. Próchnicę można wykryć bardzo wcześnie – wystarczy zdecydować się na wizytę w naszym Gabinecie Stomatologicznym

Zapewniamy profesjonalne leczenie chirurgiczne, endodontyczne, bądź implantologiczne. Nasi Pacjenci mogą oczekiwać na najwyższą jakość prowadzonych działań, których efektem jest zawsze zdrowy i piękny uśmiech.

Wczesna i dokładna diagnoza umożliwia nam podjęcie najbardziej skutecznego leczenia z wykorzystaniem minimalnie inwazyjnych technik.

Wiemy jak niezwykle trudno jest zdiagnozować wizualnie próchnicę na powierzchni stycznej oraz gdy zmiany są ukryte, pod nienaruszoną powierzchnia szkliwa. Teraz dzięki KaVo DIAGNOdent pen 2190 możemy wykryć próchnicę w jej wczesnym stadium rozwoju, na powierzchniach zębów stycznych, zgryzowych oraz gładkich. 90% skuteczność naszego urządzenia w wykrywaniu próchnicy, pozwala na wykrywanie zmian nawet na poziomie demineralizacji szkliwa oraz próchnicy, która nie została zdiagnozowana na zdjęciu RTG. DIAGNOdent pen 2190 działa na zasadzie wykrywania fluorescencji zmienionych próchnicowo tkanek zęba, już przy nie wielkiej demineralizacji. Nie ma potrzeby oceniania zdjęć RTG, ani naruszania powierzchni szkliwa zgłębnikiem. Dzięki DIAGNOdent możemy zaoferować szybką i bezbolesną diagnostykę próchnicy oraz zastosować najodpowiedniejszy program leczenia. W celu utrzymania przez całe życie zdrowych zębów należy systematycznie, co najmniej raz na pół roku profesjonalnie oczyszczać zęby w gabinecie stomatologicznym. Oczyszczanie zębów polega na usunięciu z zębów kamienia oraz osadów za pomocą ultradźwięków, mechanicznie lub poprzez piaskowanie.

Zabieg taki kończy się polerowaniem szkliwa i lakierowaniem zębów preparatami fluorowymi, zwiększającymi odporność szkliwa na działanie kwasów (remineralizacja). W trakcie zabiegu czyszczenia dokonujemy również badania

Zakres leczenia zębów i zabiegów profilaktycznych:

wypełnianie ubytków,

leczenie endodontyczne tj. leczenie zębów z chorą miazgą, tzw. leczenie kanałowe,

leczenie chirurgiczne tj. ekstrakcje, usuwanie zębów zatrzymanych,

regeneracja kości jako przygotowanie do implantacji, mikrochirurgia warstwy dziąsłowej,

leczenie przyzębia-periodontologia,

oczyszczanie zębów z kamienia i osadów przy pomocy ultradźwięków (ang.: scaling) lub przez piaskowanie,

polerowanie zębów,

lakowanie zębów,

lakierowanie zębów preparatami fluorowymi.

Kontakt.

Zapraszamy do kontaktu z namii

  Zadzwoń do nas.

  Specjalistyczna Praktyka Dentystyczna Sujka Sp. p.

  10-020 Olsztyn, ul. Targ Rybny 14

  poniedziałek - piątek: 9.00 - 16.30
  soboty: gabinet nieczynny

  Implanty Zadzwoń Wyznacz trasę