Nowoczesna technologia stomatologiczna w odprężającej atmosferze

Profilaktyka i leczenie

Prawidłowa profilaktyka i leczenie zapobiegawcze niewątpliwie chronią przed problemami z ubytkami w uzębieniu, czy nawet brakiem zębów. Próchnicę można wykryć bardzo wcześnie – wystarczy zdecydować się na wizytę w naszym Gabinecie Stomatologicznym

Zapewniamy profesjonalne leczenie chirurgiczne, endodontyczne, bądź implantologiczne. Nasi Pacjenci mogą oczekiwać na najwyższą jakość prowadzonych działań, których efektem jest zawsze zdrowy i piękny uśmiech.

Wczesna i dokładna diagnoza umożliwia nam podjęcie najbardziej skutecznego leczenia z wykorzystaniem minimalnie inwazyjnych technik.

Wiemy jak niezwykle trudno jest zdiagnozować wizualnie próchnicę na powierzchni stycznej oraz gdy zmiany są ukryte, pod nienaruszoną powierzchnia szkliwa. Teraz dzięki KaVo DIAGNOdent pen 2190 możemy wykryć próchnicę w jej wczesnym stadium rozwoju, na powierzchniach zębów stycznych, zgryzowych oraz gładkich. 90% skuteczność naszego urządzenia w wykrywaniu próchnicy, pozwala na wykrywanie zmian nawet na poziomie demineralizacji szkliwa oraz próchnicy, która nie została zdiagnozowana na zdjęciu RTG. DIAGNOdent pen 2190 działa na zasadzie wykrywania fluorescencji zmienionych próchnicowo tkanek zęba, już przy nie wielkiej demineralizacji. Nie ma potrzeby oceniania zdjęć RTG, ani naruszania powierzchni szkliwa zgłębnikiem. Dzięki DIAGNOdent możemy zaoferować szybką i bezbolesną diagnostykę próchnicy oraz zastosować najodpowiedniejszy program leczenia. W celu utrzymania przez całe życie zdrowych zębów należy systematycznie, co najmniej raz na pół roku profesjonalnie oczyszczać zęby w gabinecie stomatologicznym. Oczyszczanie zębów polega na usunięciu z zębów kamienia oraz osadów za pomocą ultradźwięków, mechanicznie lub poprzez piaskowanie.

Zabieg taki kończy się polerowaniem szkliwa i lakierowaniem zębów preparatami fluorowymi, zwiększającymi odporność szkliwa na działanie kwasów (remineralizacja). W trakcie zabiegu czyszczenia dokonujemy również badania

Zakres leczenia zębów i zabiegów profilaktycznych:

wypełnianie ubytków,

leczenie endodontyczne tj. leczenie zębów z chorą miazgą, tzw. leczenie kanałowe,

leczenie chirurgiczne tj. ekstrakcje, usuwanie zębów zatrzymanych,

regeneracja kości jako przygotowanie do implantacji, mikrochirurgia warstwy dziąsłowej,

leczenie przyzębia-periodontologia,

oczyszczanie zębów z kamienia i osadów przy pomocy ultradźwięków (ang.: scaling) lub przez piaskowanie,

polerowanie zębów,

lakowanie zębów,

lakierowanie zębów preparatami fluorowymi.

Kontakt.

Zapraszamy do kontaktu z namii

Zadzwoń do nas.

Specjalistyczna Praktyka Dentystyczna Sujka Sp. p.

10-020 Olsztyn, ul. Targ Rybny 14

poniedziałek - piątek: 9.00 - 18.00
soboty: gabinet nieczynny

Implanty Zadzwoń Wyznacz trasę

Drodzy pacjenci,

Ostatnie dni były dla nas wszystkich bardzo trudne. Codziennie słyszymy o rozprzestrzeniającej się pandemii wirusa. W zaistniałej sytuacji epidemiologicznej i skali rozwoju zarażeń, musieliśmy podjąć najtrudniejszą decyzję zawodowa w życiu.

Postanowiliśmy zamknąć nasz gabinet na okres od 16.03. do 27.03. Ze wszystkimi pacjentami skontaktujemy się w poniedziałek i poinformujemy o szczegółach. Będziemy obserwować sytuację i na bieżąco podejmować decyzje kiedy wznowimy działalność.

Podejmując tę decyzje mieliśmy na względzie przede wszystkim zdrowie wasze jako naszych pacjentów, jak również nasze i całego zespołu. Zdrowie jest najważniejsze.

Liczę, że ze wszystkimi pacjentami spotkamy się za jakiś czas.

Chciałbym przy okazji zaapelować do wszyskich:

Moi drodzy pozostańmy w domach, ograniczmy spotkania do minimum, spędźmy ten trudny czas z rodzinami w domach. Nie pozwólmy aby w Polsce powtórzyła się sytuacja z Włoch, działajmy i zachowujmy się odpowiedzialnie. Jednocześnie chciałbym poinformować, że nasze telefony gabinetowe są dla was czynne od 10-16.

Zespół Stomatologii Estetycznej Sujka