Nowoczesna technologia stomatologiczna w odprężającej atmosferze

Implanty zębów - Gabinet Stomatologiczny Sujka - Olsztyn

Implanty zębów

Brak zęba to nie tylko problem natury estetycznej. Braki w uzębieniu przyczyniają się do zaniku kości, a także do wad zgryzu. Zdecyduj się zatem na trwałe uzupełnienie braku, na implanty zębów

Jest to pewne rozwiązanie, sprawdzone i cieszące się dużym zaufaniem. Taka odbudowa uzębienia jest trwała, a do tego bardzo szybko się do niej przyzwyczaisz. Implanty zębów zachowują się zupełnie tak samo jak zdrowy ząb. 

 

Kto by nie chciał mieć jasnego, perfekcyjnego uśmiechu? Nawet jeśli zęby są nadszarpnięte upływem czasu obecnie Twój dentysta może to zmienić. Wypadek podczas uprawiania sportu lub upadek mogą pozostawić braki w Twoim uśmiechu na każdym etapie Twojego życia. Próchnica oraz zapalenie przyzębia w ciągu wielu lat mogą spowodować utratę dużej ilości zębów. Są to stresujące sytuacje, jednak zasłanianie i maskowanie tych ubytków czy wymienne protezy nie są już konieczne. Utrata nawet pojedynczego zęba nie jest obojętna dla całego układu i każdy ubytek wymaga jak najszybszego uzupełnienia. Twój dentysta posiada teraz nowoczesne rozwiązanie, alternatywne dla konwencjonalnych rozwiązań protetycznych. Implant przejmuję funkcję zęba i jest jego najbliższym substytutem. Zintegrowany w kości implant pozwala znów jeść, śmiać się i mówić bez obaw.

Czym są implanty zębów?

Implanty zębów to nic innego jak sztuczne korzenie wykonane z tytanu. Te niewielkie tytanowe części stanową wysoce zaawansowane technicznie sztuczne korzenie zębowe, które stają się integralnym elementem szczęki.

Są tak pewne jakby były częścią Ciebie i zapewniają stabilną podstawę dla pojedynczych koron, większych mostów czy protez zębowych

Zęby osadzone na implantach są praktycznie identyczne z zębami własnymi oraz dają całkowicie naturalne odczucie. Znika problem ruszającej się protezy. Nie ma potrzeby uszkadzania zębów sąsiednich w celu wykonania mostu. Implanty umożliwiają bezpieczne rozwiązania w każym wieku i w każdej sytuacji. Trwałe, wytrzymałe na siły zgryzowe i tak indywidualne jak Ty.

Etapy leczenia implantami

Etap chirurgiczny polegający na wprowadzeniu implantu w kość

Etap wgajania trwający od 3 do 6 miesięcy (w tym czasie dochodzi do trwałego połączenia kości z implantem)

Etap odbudowy protetycznej polegający na wykonaniu uzupełnień w postaci koron lub mostów cementowanych na łącznikach wkręconych do implantów lub przykręcanych bezpośrednio do łączników. W przypadku protez opartych na implantach elementem mocującym protezę do implantów mogą być zatrzaski kulkowe, belki lub elementy magnetyczne.

Etapy kontrolne (po zakończeniu leczenia protetycznego Pacjent powinien zgłaszać się na wizyty kontrolne celem właściwej oceny higieny i stanu uzupełnień - przestrzeganie tej procedury umożliwia odpowiednio wcześnie wychwycić ewentualne problemy i zaradzenie im).

Zapraszamy do obejrzenia animacji na temat zabiegu implantologicznego

Korzyści leczenia implantami

Trwałe rozwiązanie problemu
Łatwiejsze przeżuwanie
Naturalny wygląd uzębienia
Poprawa wyglądu
Ochrona przed utratą uzębienia
Brak specjalnych wymagań pięlęgnacyjnych
Bardzo bezpieczne i stabilne rozwiązanie
Brak zaleceń dietetycznych
Iplanty można wymienić i ulepszyć

Kontakt.

Zapraszamy do kontaktu z namii

  Zadzwoń do nas.

  Specjalistyczna Praktyka Dentystyczna Sujka Sp. p.

  10-020 Olsztyn, ul. Targ Rybny 14

  poniedziałek - piątek: 9.00 - 16.30
  soboty: gabinet nieczynny

  Implanty Zadzwoń Wyznacz trasę