Nowoczesna technologia stomatologiczna w odprężającej atmosferze

Licówki

Licówki porcelanowe i kompozytowe to jedna z metod poprawy estetyki uśmiechu i jednocześnie jedna z najbardziej pasjonujących technik nowoczesnej stomatologii.

Podstawowe zalety zastosowania licówek to:

piękny i szybki efekt zdrowych zębów

wysoka trwałość - przy zastosowaniu licówek porcelanowych

niewrażliwość na przebarwienia

doskonała tolerancja licówek porcelanowych przez dziąsła.

Licówki są indywidualnie dobranymi i dopasowanymi, bardzo cienkimi płatkami porcelany lub kompozytu, które są przyklejane do Twoich naturalnych zębów.

Licówki są doskonałym sposobem, aby skorygować małe i niepożądane anomalie Twoich zębów, takie jak odpryśnięcia i złamania szkliwa, przebarwienia zębów związane z wiekiem oraz przebarwienia polekowe. Możliwa jest również zmiana niewłaściwego kształtu czy długości zębów. To doskonała metoda aby polepszyć estetykę uśmiechu, sprawiając go bardziej naturalnym i atrakcyjnym. Metoda ta, to minimalne ryzyko dla naturalnej struktury twoich zębów.

Wśród licówek, które Tobie oferujemy wykonujemy licówki porcelanowe oraz licówki kompozytowe. Zasadniczą różnicą pomiędzy tymi dwoma rodzajami odbudowy jest materiał do niej wykorzystany.

Licówki porcelanowe

Licówka porcelanowa zbudowana jest z bardzo cienkiej warstwy porcelany indywidualnie ukształtowanej dla każdego pacjenta. Dzięki swoim właściwościom fizycznym po zacementowaniu staje się integralna częścią naturalnego zęba. Jej doskonałe właściwości optyczne pozwalają poprawić estetykę zęba, zachowując jego naturalny wygląd. Mówimy tu w szczególności o opalizacji, fluorescencji, nasyceniu braw.

Procedura wykonania licówek porcelanowych zazwyczaj może być zakończona podczas zaledwie 2-3 wizyt. W trakcie pierwszej, ząb zostanie przygotowany, polega to na minimalnie inwazyjnym wypreparowaniu struktury zęba, nadaniu mu odpowiedniego kształtu, oraz pobranie wycisku tak przygotowanych zębów. Wycisk następnie wysyłany jest do laboratorium dentystycznego, gdzie licówki są ręcznie kształtowane przez techników dentystycznych, których artyzm i umiejętności kształtują odbudowę wyglądającą jak naturalny ząb.

Dr Sujka wykonuje również dokumentację fotograficzną Twoich zębów tak aby dokładnie przekazać laboratorium pożądany kształt i kolor nowych zębów.

Podczas tej samej wizyty wykonujemy licówki tymczasowe wykonane z kompozytu, które zostaną tymczasowo zacementowane na około 2-3 tyg, kiedy to laboratorium wykona ostateczną rekonstrukcję. Mają one na celu nie tylko rozwiązać tymczasowo problem estetyki, ale również pozwolić Tobie przyzwyczaić się do nowego kształtu, rozmiaru Twoich zębów.

Podczas ostatniej wizyty, Twoje nowe licówki zostaną przyklejone na miejsce i będziesz cieszyć się pięknym uśmiechem.

Licówki kompozytowe

Po dokładnym przeanalizowaniu sytuacji Pacjenta, czasami podejmujemy decyzję o wykonaniu licówek kompozytowych. Jest to rodzaj pracy, który wykorzystuje materiały kompozytowe.

Doskonałe właściwości adhezji materiałów kompozytowych do szkliwa zęba pozwalają na ograniczenie do minimum preparację zębów. Niemniej jednak, mimo wciąż rozwijającej się technologii, nie jesteśmy wstanie jednak osiągnąć tak pięknych efektów estetycznych za pomocą licówek kompozytowych jak przy pomocy licówek porcelanowych.

Mapa dojazdu do gabinetu stomatologicznego Sujka

Kontakt.

Zapraszamy do kontaktu z namii

  Zadzwoń do nas.

  Specjalistyczna Praktyka Dentystyczna Sujka Sp. p.

  10-020 Olsztyn, ul. Targ Rybny 14

  poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
  soboty: gabinet nieczynny

  Zespół Sujka
  Pokaż na mapie Google
  Implanty Implanty telefon Zadzwoń Pokaż drogę Wyznacz trasę