­čŽĚÔÜĽ´ŞĆ Akcja spo┼éeczna ÔÇ×Poka┼╝ z─ůbkiÔÇŁ - Gabinet Stomatologiczny Sujka - Olsztyn

Nowoczesna technologia stomatologiczna w odpr─Ö┼╝aj─ůcej atmosferze

Akcja spo┼éeczna ÔÇ×Poka┼╝ z─ůbkiÔÇŁ

Według najnowszych badań GUS 90% dzieci w Polsce ma próchnicę. Powodem jest słaba opieka stomatologiczna w szkołach i nadmierne spożywanie słodyczy oraz słodkich napojów przez dzieci. Problem szczególnie jest bolesny na Warmii i Mazurach z powodu większego ubóstwa społeczeństwa.

 

 

 

Z pr├│chnic─ů do dentysty trafiaj─ů coraz m┼éodsi pacjenci, zdarzaj─ů si─Ö nawet niemowl─Öta z zaatakowanymi pr├│chnic─ů pierwszymi mlecznymi z─Öbami ÔÇö potwierdza dr El┼╝bieta Sujka, stomatolog z 30-letni─ů praktyk─ů.

We wtorek 22 lipca 2014 w Olsztynie ruszy┼éa akcja spo┼éeczna ÔÇ×Poka┼╝ z─ůbki!”. Klinik─Ö stomatologiczn─ů przy Targu Rybnym 14 odwiedzi┼éa 15-osobowa grupa podopiecznych olszty┼äskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Rodzinie ARKA. Podczas wizyty dzieci zosta┼éy przebadane specjalistycznym urz─ůdzeniem do laserowego wykrywania pr├│chnicy, dzi─Öki kt├│remu mo┼╝na bezinwazyjnie wykry─ç pr├│chnic─Ö w jej wczesnym stanie rozwoju.

pokaz-zabki-sujka-olsztyn

Wyniki badania potwierdzi┼éy smutne statystyki. Tylko tr├│jka na 15-cioro dzieci mia┼éa zdrowe z─Öby. U pozosta┼éych zdiagnozowano pr├│chnic─Ö, a u niekt├│rych bardzo zaawansowan─ů. Na pytanie, czy wyobra┼╝aj─ů sobie ┼╝ycie bez s┼éodyczy i s┼éodkich napoj├│w, prawie wszystkie ch├│rem odpowiedzia┼éy, ┼╝e nie. Apelowa─ç mo┼╝na tylko do rozs─ůdku ich rodzic├│w.

W sierpniu planowane jest te┼╝ przebadanie grupy dzieci, podopiecznych Domu Dziecka z Szymonowa. A ponadto w ramach akcji przez ca┼ée wakacje do kliniki zg┼éasza─ç si─Ö mog─ů na bezp┼éatne badanie stanu uz─Öbienia laserowym aparatem dzieci z mamusiami i tatusiami. Rodzice b─Öd─ů proszeni tylko o wcze┼Ťniejsze um├│wienie wizyty i przy rejestracji podanie has┼éa: ÔÇ×Poka┼╝ z─ůbki”.

pokaz-zabki-akcja-spoleczna-olsztyn

Statystyki m├│wi─ů, ┼╝e w Polsce przeci─Ötny obywatel po 35 roku ┼╝ycia nie ma ju┼╝ 11 swoich z─Öb├│w, a po 60 co czwarty senior nie ma w og├│le swojego uz─Öbienia.

pokaz-zabki-usmiechniete-dzieci

By zachować ładne zdrowe zęby skuteczne i najtańsze jest zawsze zapobieganie rozwojowi próchnicy. Dlatego należy ograniczyć do minimum spożywanie przez dzieci słodkich napojów i słodyczy, dopilnować, by myły zęby i regularnie odwiedzały dentystów.

Patronat honorowy nad akcj─ů obj─ů┼é Wydzia┼é Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmi┼äsko-Mazurskiego w Olsztynie, Mi─Ödzynarodowe Forum Kobiet oraz Radio Olsztyn.

Akcja „Poka┼╝ z─ůbki” w mediach:

Kontakt.

Zapraszamy do kontaktu z namii

  Zadzwoń do nas.

  Specjalistyczna Praktyka Dentystyczna Sujka Sp. p.

  10-020 Olsztyn, ul. Targ Rybny 14

  poniedzia┼éek - pi─ůtek: 9.00 - 17.00
  soboty: gabinet nieczynny

  Zespół Sujka
  Implanty Zadzwoń Wyznacz trasę