Nowoczesna technologia stomatologiczna w odprężającej atmosferze

Kiedy stosujemy licówki?

kiedy stosuje się licówki?

Licówki to rodzaj uzupełnienia stosowanego w stomatologii zazwyczaj w celach estetycznych. Są one cienkim płatkiem mocowanym na przedniej części zębów, który jest w stanie zmienić między innymi długość i kształt naszego uzębienia.

Wskazania do założenia licówek

Zakładanie licówek to zabieg z pogranicza protetyki i stomatologii estetycznej, dlatego wskazania do tego typu korekcji są bardzo różnorodne.

Przykładowe wskazania do założenia licówek:

– korekcja przebarwień,

– korekcja kształtu zęba bądź zębów,

– niwelacja diastemy (przerwy międzyzębowej)

– korekcja złamań i ukruszeń uzębienia,

– wyrównanie zębów obróconych i krzywych,

Licówki mogą także skutecznie usunąć wszelakie nieestetyczne elementy naszego uzębienia – takie jak chociażby zbyt widoczne bruzdy. Warto również wiedzieć, że w zależności od stanu uzębienia licówki można założyć albo na pojedyncze albo na wszystkie zęby. Przed zabiegiem czasem wykonuje się oszlifowanie uzębienia, ale nie zawsze jest to konieczne.

Kiedy nie można stosować licówek?

Licówki, tak jak i każdy zabieg stomatologiczny, mają swoje przeciwwskazania. Nie stosuje się ich między innymi w przypadku niektórych nieprawidłowości zgryzowych i bruksizmu (patologicznego zgrzytania zębami). Licówek nie zakłada się również na zęby, które zostały dotknięte zaawansowanymi zmianami próchniczymi oraz na takie, które posiadają dużo wypełnień. Dyskwalifikujące są także choroby dziąseł takie jak paradontoza i rozchwianie zębów.

Rodzaje licówek

Licówki dzieli się ze względu na materiał, z którego zostały wykonane. Mamy więc:

– licówki kompozytowe,

– licówki porcelanowe,

– licówki akrylowe,

– licówki ceramiczne,

– licówki pełnoceramiczne.

Obecnie najczęściej stosowanym w gabinetach dentystycznym rodzajem tego typu uzupełnień są licówki porcelanowe. Gównie ze względu na fakt, że są one nie tylko elastyczne i trwałe, ale przede wszystkim wykazują dużą odporność na odbarwienia i osadzanie się kamienia nazębnego. Więcej o licówkach porcelanowych można przeczytać pod podanym przez nas powyżej linkiem.

Kontakt.

Zapraszamy do kontaktu z namii

Zadzwoń do nas.

Specjalistyczna Praktyka Dentystyczna Sujka Sp. p.

10-020 Olsztyn, ul. Targ Rybny 14

poniedziałek - piątek: 9.00 - 18.00
soboty: gabinet nieczynny

Implanty Zadzwoń Wyznacz trasę