Nowoczesna technologia stomatologiczna w odprężającej atmosferze

🦷⚕️ Światowy standard diagnostyki dla olsztyńskiego Pacjenta – wywiad z dr Karolem Sujka - Gabinet Stomatologiczny Sujka - Olsztyn

Światowy standard diagnostyki dla olsztyńskiego Pacjenta – wywiad z dr Karolem Sujka


Najwyższy poziom usług protetyczno – stomatologicznych już dostępny dla Pacjentów w Olsztynie.

Lekarz stomatolog Karol Sujka z Gabinetu Stomatologicznego Sujka przy Targu Rybnym 14 w Olsztynie jest pierwszym lekarzem a Warmii i Mazurach, który otrzymał dyplom Master in Prosthodontics Uniwersytetu Medycznego w Sienie we Włoszech – prestiżowego ośrodka medycznego w Europie.

Dla Pacjentów z Olsztyna oznacza to gwarancję najwyższego standardu diagnostyki medycznej i kompleksowego leczenia stomatologicznego. Zapraszamy do przeczytania krótkiego wywiadu z dr Karolem Sujka, jaki ukazał się w jednym z grudniowych (2011) wydań Gazety Olsztyńskiej.

P: Panie Doktorze, co właściwie oznacza ten tytuł? Jakie daje korzyści Pana Pacjentom?

O: Na wstępie, chciałbym zaznaczyć, iż tytuł Master to zwieńczenie rocznych studiów specjalistycznych – porównywalnych do programu MBA dla menadżerów. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas nich w sposób wymierny przekładają się na codzienną praktykę i korzyści dla Pacjentów.

P: Czy mógłby Pan przybliżyć nieco temat czytelnikom?

O: Moim zdaniem, najważniejsze czego się nauczyłem to:

 

 • oszczędność czasu naszych Pacjentów podczas zabiegów – lekarz odpowiednio prowadzący diagnostykę doskonale wie, jakie przeciwności może napotkać w trakcie leczenia
 • zmniejszenie stresu u Pacjenta
 • ograniczenie kosztów – nawet przy zaawansowanych zabiegach, dzięki dokładnemu planowaniu, znamy praktycznie wszystkie parametry i możemy przygotować odpowiednie ilości materiałów, oraz preparatów – prawie jak w fabryce, wg. filozofii Just on time
 • sukces leczenia jest bardziej przewidywalny – tu rachunek jest prosty: im lepsza diagnoza i bardziej dokładne planowanie, tym mniejsze ryzyko powikłań.

P: Rozumiem, lecz dlaczego zajęcia prowadzone są akurat w Sienie?

O: Uniwersytet Sieneński oraz działający przy nim Szpital Kliniczny to drugi w Europie ośrodek naukowy, o największym dorobku naukowym. Tam właśnie pracują aktywnie i wykładają profesorowie uznawani za pionierów i autorytety nowoczesnej stomatologii w zakresie protetyki, implantologii oraz leczenie przyzębia. Ośrodek ten jest również znany z opracowywania i wdrażania innowacyjnych technik i materiałów stomatologicznych.

To miejsce jest unikatowe. Kadra naukowa światowej klasy oraz szpital kliniczny, który codziennie styka się z tuzinami trudnych przypadków medycznych. Dodatkowo, do stałej dyspozycji jest centrum badawcze i laboratorium wykorzystujące najnowsze zdobycze techniki dentystycznej. Czego chcieć więcej? Będąc tam, na miejscu, na bieżąco mamy możliwość konsultacji ze specjalistami dowolnej dziedziny stomatologii. Oczywiście praktykami!

P: Polska stomatologia wykorzystuje już przecież nowoczesne materiały. Olsztyńskie gabinety stomatologiczna kładą nacisk na wysoki standard usług.

O: Zgadza się, lecz materiały i sprzęt rodem z XXI wieku nie są jedynymi warunkami nowoczesnej praktyki lekarskiej. Obecnie standardem światowym jest dokładna diagnostyka i zaawansowane planowanie leczenia. Przenoszenie właśnie tych wzorców do własnego gabinetu jest dla mnie najważniejsze. Idąc jeszcze dalej, najnowszym trendem w stomatologii jest pełna indywidualizacja części w implanto-protetyce.

P: To znaczy? Przecież od zawsze protezy, korony były wykonywane „na wymiar”, dla konkretnego Pacjenta .

O: Zgadza się, lecz obecnie możemy uzyskać perfekcyjny wręcz uśmiech i każdego z naszych Pacjentów. Kluczem do sukcesu są znów wysokie technologie: skanery 3D i modelowane komputerowo łączniki między implantem a koroną. Tym sposobem powstaje unikatowy zestaw „części” wytworzonych dla konkretnego pacjenta, dopasowane do konkretnego układu twarzy. Efekt jest olśniewający. Idealne wykończenie i zadowolenie pacjenta – zabieg implantacji pozostanie całkowicie niewidoczny dla otoczenia . zęby wyglądają i „działają” jak własne.

P: Brzmi fantastycznie!

A plany na przyszłość? Mając za sobą takie doświadczenia i tak doceniając możliwości, zapewne będzie Pan kontynuował współpracę z włoską kliniką?

O: Oczywiście. Przede wszystkim chciałbym wykorzystać mój indywidualny kontakt z profesorem Marco Ferrari – uznanym specjalistą w dziedzinie implantologii i protetyki. Pozwoli mi to na konsultację i omówienie najtrudniejszych przypadków występujących w moim gabinecie. A jeśli mówimy o celach zawodowych, to na pewno jest to kontynuacja kształcenia oraz systematyczne wprowadzanie światowych wzorców do własnej praktyki. Wiedza i doświadczenie innych są obecnie bardziej dostępne niż kiedykolwiek. Dziś, sposób mojego leczenia to kompozycja najnowszych osiągnięć medycyny i zdobytej wiedzy.

P: Cieszę się, że wszystko to jest dostępne dla olsztyńskiego Pacjenta. Dziękuję za rozmowę i życzę dalszych sukcesów zawodowych.

O: Również bardzo dziękuję i zapraszam Pacjentów do naszego gabinetu.

 

Kontakt.

Zapraszamy do kontaktu z namii

  Zadzwoń do nas.

  Specjalistyczna Praktyka Dentystyczna Sujka Sp. p.

  10-020 Olsztyn, ul. Targ Rybny 14

  poniedziałek - piątek: 9.00 - 16.30
  soboty: gabinet nieczynny

  Implanty Zadzwoń Wyznacz trasę