Nowoczesna technologia stomatologiczna w odprężającej atmosferze

Dr Karol Sujka wykonał pierwszy w Polsce zabieg systemem NawigatorT

W trakcie zaawansowanego kursu implantologicznego, odbywającego się w ramach IV Sympozjum CEIA, w Krakowie w dniach 22-23 listopada 2009, wykonano wiele ciekawych zabiegów implantologiczno – augmentacyjnych. Miedzy innymi po raz pierwszy w Polsce, dr Karol Sujka pod okiem mentora CEIA, dr Tomasza Falkowskiego, dokonał bezpłatowgo wszczepienia implantów z wykorzystaniem najnowszego systemu NawigatorT firmy BIOMET3i.

Przygotowanie do zabiegu

Opisywany zabieg wymaga bardzo precyzyjnego przygotowania: dobrze wykonanego zdjęcia tomografii komputerowej, prawidłowego planowania i zamówienia szablonu. Planowanie zabiegu przeprowadzono na bazie oprogramowania SimPlant, firmy Materialise. Wprowadzona do programu tomografia komputerowa (przetworzona z obrazów 2D na 3D w procesie segmentacji) pozwoliła na precyzyjne rozplanowanie miejsc pod wszczepy. Szablon pod zabieg zamówiono bezpośrednio w siedzibie firmy Materialise w Belgii, drogą elektroniczną.

Implantacja

Zabieg wszczepienia 7 implantów zgodnie z protokołem, był stosunkowo prosty i zajął ok. 1 godziny. Implanty zaopatrzono śrubami gojącymi. Po zabiegu pacjent był zadowolony i w dniu zabiegu nie potrzebował zażywać środków przeciwbólowych. Następnego dnia pacjent mógł bez grymasu i uczucia bólu zjeść śniadanie z operatorem i mentorem.

Kontakt.

Zapraszamy do kontaktu z namii

Zadzwoń do nas.

Specjalistyczna Praktyka Dentystyczna Sujka Sp. p.

10-020 Olsztyn, ul. Targ Rybny 14

poniedziałek - piątek: 9.00 - 18.00
soboty: gabinet nieczynny

Implanty Zadzwoń Wyznacz trasę

Drodzy pacjenci,

Ostatnie dni były dla nas wszystkich bardzo trudne. Codziennie słyszymy o rozprzestrzeniającej się pandemii wirusa. W zaistniałej sytuacji epidemiologicznej i skali rozwoju zarażeń, musieliśmy podjąć najtrudniejszą decyzję zawodowa w życiu.

Postanowiliśmy zamknąć nasz gabinet na okres od 16.03. do 27.03. Ze wszystkimi pacjentami skontaktujemy się w poniedziałek i poinformujemy o szczegółach. Będziemy obserwować sytuację i na bieżąco podejmować decyzje kiedy wznowimy działalność.

Podejmując tę decyzje mieliśmy na względzie przede wszystkim zdrowie wasze jako naszych pacjentów, jak również nasze i całego zespołu. Zdrowie jest najważniejsze.

Liczę, że ze wszystkimi pacjentami spotkamy się za jakiś czas.

Chciałbym przy okazji zaapelować do wszyskich:

Moi drodzy pozostańmy w domach, ograniczmy spotkania do minimum, spędźmy ten trudny czas z rodzinami w domach. Nie pozwólmy aby w Polsce powtórzyła się sytuacja z Włoch, działajmy i zachowujmy się odpowiedzialnie. Jednocześnie chciałbym poinformować, że nasze telefony gabinetowe są dla was czynne od 10-16.

Zespół Stomatologii Estetycznej Sujka