Nowoczesna technologia stomatologiczna w odprężającej atmosferze

🦷⚕️ Dr Karol Sujka wykonał pierwszy w Polsce zabieg systemem NawigatorT - Gabinet Stomatologiczny Sujka - Olsztyn

Dr Karol Sujka wykonał pierwszy w Polsce zabieg systemem NawigatorT

W trakcie zaawansowanego kursu implantologicznego, odbywającego się w ramach IV Sympozjum CEIA, w Krakowie w dniach 22-23 listopada 2009, wykonano wiele ciekawych zabiegów implantologiczno – augmentacyjnych. Miedzy innymi po raz pierwszy w Polsce, dr Karol Sujka pod okiem mentora CEIA, dr Tomasza Falkowskiego, dokonał bezpłatowgo wszczepienia implantów z wykorzystaniem najnowszego systemu NawigatorT firmy BIOMET3i.

Przygotowanie do zabiegu

Opisywany zabieg wymaga bardzo precyzyjnego przygotowania: dobrze wykonanego zdjęcia tomografii komputerowej, prawidłowego planowania i zamówienia szablonu. Planowanie zabiegu przeprowadzono na bazie oprogramowania SimPlant, firmy Materialise. Wprowadzona do programu tomografia komputerowa (przetworzona z obrazów 2D na 3D w procesie segmentacji) pozwoliła na precyzyjne rozplanowanie miejsc pod wszczepy. Szablon pod zabieg zamówiono bezpośrednio w siedzibie firmy Materialise w Belgii, drogą elektroniczną.

Implantacja

Zabieg wszczepienia 7 implantów zgodnie z protokołem, był stosunkowo prosty i zajął ok. 1 godziny. Implanty zaopatrzono śrubami gojącymi. Po zabiegu pacjent był zadowolony i w dniu zabiegu nie potrzebował zażywać środków przeciwbólowych. Następnego dnia pacjent mógł bez grymasu i uczucia bólu zjeść śniadanie z operatorem i mentorem.

Kontakt.

Zapraszamy do kontaktu z namii

  Zadzwoń do nas.

  Specjalistyczna Praktyka Dentystyczna Sujka Sp. p.

  10-020 Olsztyn, ul. Targ Rybny 14

  poniedziałek - piątek: 9.00 - 16.30
  soboty: gabinet nieczynny

  Implanty Zadzwoń Wyznacz trasę