Nowoczesna technologia stomatologiczna w odprężającej atmosferze

Złamany ząb to nie koniec świata

Wypadki chodzą po ludziach i czasem nawet tak twarda część naszego organizmu jak zęby ulega uszkodzeniu.

Im szybciej, tym lepiej

Złamany lub pęknięty ząb koniecznie trzeba naprawić. Nieleczony uraz tego typu może się powiększać i prowadzić do dolegliwości bólowych, nawet jeśli wcześniej nie sprawiał nam żadnego dyskomfortu. Właśnie dlatego powinniśmy jak najszybciej udać się do dentysty, najlepiej zabierając ze sobą ułamany fragment zęba – o ile to tylko możliwe.

Jak leczy się złamany ząb?

Metoda leczenia złamanego zęba zależy od rozległości i typu uszkodzenia. W wielu przypadkach konieczne jest leczenie kanałowe, w innych dentysta zasugeruje założenie korony, a w skrajnych sytuacjach może okazać się, że uszkodzony ząb trzeba będzie usunąć. Część uszkodzeń wymaga jedynie kosmetycznych poprawek, a przy niewielkich ukruszeniach wystarcza zazwyczaj wypełnienie kompozytowe. Osobnym przypadkiem jest ząb złamany poniżej linii dziąsła. W takiej sytuacji będzie konieczny zabieg z zakresu chirurgii periodontologicznej albo implantologii. O tym, czym są implanty, jak i kiedy się je wszczepia, można przeczytać w naszym poradniku implantologicznym oraz w zakładce implanty zębów.

Gołym okiem nie wszystko zobaczysz

Uwaga! Pęknięcie zęba nie zawsze jest widoczne gołym okiem. Może się zdarzyć, że objawiać się ono będzie wyłącznie dyskomfortem przy przeżuwaniu albo nadwrażliwością na pokarmy bardzo zimne bądź bardzo ciepłe. Jeśli odczuwamy, którykolwiek z tych objawów, jak najszybciej powinniśmy udać się do dentysty.

Pamiętajmy, że wszystkie urazy w obrębie jamy ustnej, choćby i bardzo niewielkie, trzeba koniecznie skonsultować ze stomatologiem.

Kontakt.

Zapraszamy do kontaktu z namii

Zadzwoń do nas.

Specjalistyczna Praktyka Dentystyczna Sujka Sp. p.

10-020 Olsztyn, ul. Targ Rybny 14

poniedziałek - piątek: 9.00 - 18.00
soboty: gabinet nieczynny

Implanty Zadzwoń Wyznacz trasę