Nowoczesna technologia stomatologiczna w odprężającej atmosferze

Zapalenie dziąseł – sygnały ostrzegawcze

zapalenie dziąseł

Zapalenie dziąseł to poważny problem, z którym na szczęście zazwyczaj można szybko się uporać. Wystarczy tylko odpowiednio wcześnie zwrócić uwagę na sygnały ostrzegawcze, które dają nam nasze zęby i dziąsła.

Czym jest zapalenie dziąseł?

Zapalenie dziąseł objawia się zazwyczaj zaczerwieniem dziąseł, które spowodowane jest odkładającą się na zębach warstwą płytki nazębnej. W miarę gromadzenia się płytki, powstałe zanieczyszczenia zaczynają uciskać dziąsła, prowadząc do ich zaczerwienienia i obrzęku.

Sygnałów ostrzegawczych jest jednak więcej. W przypadku gdy dziąsła bolą nas po naciśnięciu palcem albo szczoteczką, prawdopodobnie również cierpimy na zapalenie – ten objaw to tak zwana bolesność uciskowa dziąseł. Podobnie nieprzyjemny zapach z ust powinniśmy potraktować jako sygnał ostrzegawczy i szybko udać się do gabinetu stomatologicznego po poradę.

W swojej zaawansowanej formie zaniedbane zapalenie dziąseł nieuchronnie prowadzi do zapalenia przyzębia (powszechnie zwanego paradontozą) – choroby infekcyjnej, która skutkować może nawet utratą zębów. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w tekście: Czym zajmuje się periodontolog?

Jak zapobiegać zapaleniu dziąseł?

Odpowiedź na to pytanie jest wyjątkowo prosta – przed zapaleniem dziąseł uchroni nas nic innego jak właściwa higiena jamy ustnej. Nie obejdzie się bez dokładnego szczotkowania oraz nitkowania zębów połączonego z regularnym płukaniem ust. W ten sposób zminimalizujemy problem powstawania kamienia nazębnego, a tym samym uchronimy nasze dziąsła przed bolesnym i uciążliwym stanem.

Ryzyko zapalenia możemy też zminimalizować zdrowo się odżywiając, ograniczając picie mocnej kawy i herbaty oraz rezygnując z palenia papierosów i innych wyrobów tytoniowych. Oczywiście, nie wolno także zapominać o regularnych wizytach kontrolnych w gabinecie dentystycznym.

Mapa dojazdu do gabinetu stomatologicznego Sujka

Kontakt.

Zapraszamy do kontaktu z namii

  Zadzwoń do nas.

  Specjalistyczna Praktyka Dentystyczna Sujka Sp. p.

  10-020 Olsztyn, ul. Targ Rybny 14

  poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
  soboty: gabinet nieczynny

  Zespół Sujka
  Pokaż na mapie Google
  Implanty Implanty telefon Zadzwoń Pokaż drogę Wyznacz trasę