Nowoczesna technologia stomatologiczna w odprężającej atmosferze

Czym zajmuje się periodontolog?

Periodontolog to, mówiąc najprościej, lekarz stomatolog, do którego udajemy się w przypadku chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej. A czym dokładnie są owe choroby, opowiemy za chwilę.

Periodontologia – istotna dziedzina stomatologii

Smutna prawda jest taka, że choroby przyzębia to bardzo powszechna przypadłość – pod względem częstotliwości ustępują jedynie próchnicy. Wlicza się do nich m.in. ogólnie rozumiane choroby dziąseł, wszelakie stany zapalne przyzębia oraz jego wady – zarówno wrodzone, jak i nabyte. Zdecydowanie jedną z najczęstszych chorób, z którą styka się periodontolog, jest paradontoza.

W tym miejscu warto wyjaśnić, czym jest tak właściwie przyzębie. Przez przyzębie rozumie się ogół tkanek zarówno twardych, jak i miękkich, które otaczają ząb i mają za zadanie unieruchomić go w zębodole.

Najważniejsze przyczyny problemów z przyzębiem

Jedną z głównych przyczyn problemów z przyzębiem jest niewłaściwa higiena jamy ustnej. Genetyka i choroby takie jak cukrzyca też mają wpływ na stan naszej jamy ustnej, ale wielu problemów można uniknąć. Pod warunkiem że przyłożymy większą wagę do regularnego i prawidłowego dbania o stan naszego uzębienia. Chorobom przyzębia sprzyja też w znacznym stopniu palenie tytoniu.

Sygnały ostrzegawcze – kiedy potrzebny jest periodontolog?

Do sygnałów ostrzegawczych, które sugerują nam, że nie najlepiej dzieje się z naszym przyzębiem i lepiej udać się do periodontologa, zaliczamy m.in.:

 • odsłonięcie szyjek zębowych i chwiejność zębów,
 • brzydki zapach z ust,
 • zaczerwienienie i krwawienie dziąseł,
 • nadwrażliwość na ciepłe i zimne pokarmy.

Jeśli stwierdzili Państwo u siebie którykolwiek z tych objawów, serdecznie zapraszamy do umówienia wizyty w naszym gabinecie – Specjalistyczna Praktyka Lekarska Elżbieta Sujka – Klinika Stomatologii Estetycznej Olsztyn.

Mapa dojazdu do gabinetu stomatologicznego Sujka

Kontakt.

Zapraszamy do kontaktu z namii

  Zadzwoń do nas.

  Specjalistyczna Praktyka Dentystyczna Sujka Sp. p.

  10-020 Olsztyn, ul. Targ Rybny 14

  poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
  soboty: gabinet nieczynny

  Zespół Sujka
  Pokaż na mapie Google
  Implanty Implanty telefon Zadzwoń Pokaż drogę Wyznacz trasę