Nowoczesna technologia stomatologiczna w odprężającej atmosferze

Paradontoza to także problem młodych ludzi

paredontoza

Jesteś młody i nie masz próchnicy, więc uważasz, że paradontoza cię nie dotyczy? To błąd! Ta poważna choroba przyzębia dotyka także młodych ludzi.

Przyczyny paradontozy

Do najczęstszych przyczyn paradontozy zalicza się przede wszystkim złe nawyki żywieniowe oraz palenie tytoniu. Nierzadko powodem stanu zapalnego przyzębia może być także zaniedbanie leczenia zębów mądrości, które prowadzić może do niebezpiecznych stanów zapalnych dziąseł.

Paradontoza – sygnały ostrzegawcze

Posiadanie białych i na pierwszy rzut oka zdrowych zębów niekoniecznie świadczy o tym, że wszystko jest w porządku ze stanem naszego uzębienia i jamy ustnej. Na co więc powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Jednym z pierwszych sygnałów ostrzegawczych jest zazwyczaj nieprzyjemny zapach z ust. Czerwona lampka powinna nam się także zapalić, jeśli nasze dziąsła mają tendencję do krwawienia, a bardzo ciepłe lub bardzo zimne posiłki i napoje powodują dyskomfort. Na paradontozę są także szczególnie narażone osoby, które mają tendencję do odkładania się grubej warstwy bakteryjnej płytki nazębnej.

Leczenie paradontozy

Leczeniem paradontozy zajmuje się dentysta periodontolog. O tej dziedzinie stomatologii pisaliśmy już wcześniej w tekście – Czym zajmuje się periodontolog? Zainteresowanych zapraszamy do dalszej lektury.

Profilaktyka

Przed paradontozą uchronić nas może prawidłowa higiena całej jamy ustnej. Przyłóżmy się więc do regularnego szczotkowania zębów i przeprośmy się z używaniem nici dentystycznej. Nie zaszkodzi także wprowadzenie do naszych zabiegów profilaktycznych płynu do płukania ust. A przede wszystkim pamiętajmy o kontrolnych wizytach w gabinecie dentystycznym i pod żadnym pozorem nie ignorujmy sygnałów ostrzegawczych. W końcu nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

Mapa dojazdu do gabinetu stomatologicznego Sujka

Kontakt.

Zapraszamy do kontaktu z namii

  Zadzwoń do nas.

  Specjalistyczna Praktyka Dentystyczna Sujka Sp. p.

  10-020 Olsztyn, ul. Targ Rybny 14

  poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
  soboty: gabinet nieczynny

  Zespół Sujka
  Pokaż na mapie Google
  Implanty Implanty telefon Zadzwoń Pokaż drogę Wyznacz trasę