Nowoczesna technologia stomatologiczna w odprężającej atmosferze

PrevDent – Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Czy wybielanie zębów metodą PREVDENT jest dla każdego?

Wykorzystanie metody PREVDENT daje niesamowity rezultat zmiany koloru zębów u palaczy, osób z przebarwieniami spowodowanymi spożywaniem kawy i/lub herbaty. Wybielanie likwiduje również plamy spowodowane leczeniem tetracykliną, fluorem lub dziedzicznym obciążeniem. Niemniej jednak, nie zalecamy tej metody kobietom w ciąży, dzieciom poniżej 16 roku życia oraz Pacjentom z chorobami dziąseł.

Jak białe będą moje zęby?

Testy wykazały, iż z wykorzystaniem tej metody wybielanie zębów osiąga wynik od 5 do 14 stopni w skali VITA. Ponieważ każdy z nas charakteryzuje się inną barwą zębów – wynik ostateczny będzie zależał od początkowego koloru i ilości “seansów”. Jednak sukces – piękny, biały uśmiech – jest gwarantowany w każdym przypadku!

Jak długo utrzymuje się kolor?

W zależności od uwarunkowań indywidualnych takich jak: dieta, fakt palenia tytoniu, etc … efekt wybielenia utrzymuje się około 2 lata.

Czy to jest bezpieczne?

TAK! Testy naukowe dowiodły, iż wykorzystanie nadtlenku wodoru do wybielania zębów jest skuteczne i bezpieczne. Środowisko amerykańskich lekarzy dentystów korzysta z tej metody od lat. Metoda PREVDENT nie ingeruje w strukturę zęba a tylko nadaje im jaśniejszy kolor.

Jak długo trwa wybielanie?

Zabieg trwa około 60 minut, w zależności od dotychczasowego koloru zębów Pacjenta i zamierzonego. Cała procedura kosmetyki uśmiechu składa się z: wstępnego przeglądu, czyszczenia z kamienia, polerowania a następnie z naświetlania lampą PREVDENT. Na zakończenie każdy nasz Pacjent otrzymuje pastę podtrzymującą efekt wybielonych zębów.

Jakie są różnice między metodą wybielania zębów PREVDENT a innymi?

Podstawową różnicą i największą zaletą metody PREVDENT jest natychmiastowy efekt i brak skutków ubocznych. Ponadto, wszystkie testy kliniczne wskazują na ponad 30% przewagę w wybielaniu nad konkurencyjnymi technikami wybielania (zobacz tabelę).

Czy wybielane są także korony i licówki?

Proces wybielania nie może zmienić koloru porcelanowych koron i licówek, dlatego też konieczna jest konsultacja z lekarzem dentystą, aby określić zakres wybielania.

Czy to boli?

Zdecydowana większość Pacjentów nie doświadcza bólu lub uczucia podrażnienia w trakcie i po zabiegu. Niewielki procent bardzo wrażliwych Pacjentów może odczuwać niewielki dyskomfort przez maksimum 12 godzin od zabiegu. Ponadto, zalecamy powstrzymanie się od spożywania zimnych i gorących napojów (dozwolone wyłącznie o temp pokojowej) przez dobę od wizyty w gabinecie ze względu na zwiększoną wrażliwość dziąseł.

Kontakt.

Zapraszamy do kontaktu z namii

Zadzwoń do nas.

Specjalistyczna Praktyka Dentystyczna Sujka Sp. p.

10-020 Olsztyn, ul. Targ Rybny 14

poniedziałek - piątek: 9.00 - 18.00
soboty: gabinet nieczynny

Implanty Zadzwoń Wyznacz trasę

Drodzy pacjenci,

Ostatnie dni były dla nas wszystkich bardzo trudne. Codziennie słyszymy o rozprzestrzeniającej się pandemii wirusa. W zaistniałej sytuacji epidemiologicznej i skali rozwoju zarażeń, musieliśmy podjąć najtrudniejszą decyzję zawodowa w życiu.

Postanowiliśmy zamknąć nasz gabinet na okres od 16.03. do 27.03. Ze wszystkimi pacjentami skontaktujemy się w poniedziałek i poinformujemy o szczegółach. Będziemy obserwować sytuację i na bieżąco podejmować decyzje kiedy wznowimy działalność.

Podejmując tę decyzje mieliśmy na względzie przede wszystkim zdrowie wasze jako naszych pacjentów, jak również nasze i całego zespołu. Zdrowie jest najważniejsze.

Liczę, że ze wszystkimi pacjentami spotkamy się za jakiś czas.

Chciałbym przy okazji zaapelować do wszyskich:

Moi drodzy pozostańmy w domach, ograniczmy spotkania do minimum, spędźmy ten trudny czas z rodzinami w domach. Nie pozwólmy aby w Polsce powtórzyła się sytuacja z Włoch, działajmy i zachowujmy się odpowiedzialnie. Jednocześnie chciałbym poinformować, że nasze telefony gabinetowe są dla was czynne od 10-16.

Zespół Stomatologii Estetycznej Sujka