Nowoczesna technologia stomatologiczna w odprężającej atmosferze

PrevDent – Najczęstsze pytania i odpowiedzi

metoda-prevdent-zestaw-produktow
Czy wybielanie zębów metodą PREVDENT jest dla każdego?

Wykorzystanie metody PREVDENT daje niesamowity rezultat zmiany koloru zębów u palaczy, osób z przebarwieniami spowodowanymi spożywaniem kawy i/lub herbaty. Wybielanie likwiduje również plamy spowodowane leczeniem tetracykliną, fluorem lub dziedzicznym obciążeniem. Niemniej jednak nie zalecamy tej metody kobietom w ciąży, dzieciom poniżej 16 roku życia oraz Pacjentom z chorobami dziąseł.

Jak białe będą moje zęby?

Testy wykazały, iż z wykorzystaniem tej metody wybielanie zębów osiąga wynik od 5 do 14 stopni w skali VITA. Ponieważ każdy z nas charakteryzuje się inną barwą zębów — wynik ostateczny będzie zależał od początkowego koloru i ilości sesji. Jednak sukces — piękny, biały uśmiech — jest gwarantowany w każdym przypadku!

Jak długo utrzymuje się kolor?

W zależności od uwarunkowań indywidualnych takich jak: dieta, fakt palenia tytoniu, etc. efekt wybielenia utrzymuje się około 2 lata.

Czy to jest bezpieczne?

TAK! Testy naukowe dowiodły, iż wykorzystanie nadtlenku wodoru do wybielania zębów jest skuteczne i bezpieczne. Środowisko amerykańskich lekarzy dentystów korzysta z tej metody od lat. Metoda PREVDENT nie ingeruje w strukturę zęba, a tylko nadaje im jaśniejszy kolor.

Jak długo trwa wybielanie?

Zabieg trwa około 60 minut, w zależności od dotychczasowego koloru zębów Pacjenta i zamierzonego. Cała procedura kosmetyki uśmiechu składa się z: wstępnego przeglądu, czyszczenia z kamienia, polerowania, a następnie z naświetlania lampą PREVDENT. Na zakończenie każdy nasz Pacjent otrzymuje pastę podtrzymującą efekt wybielonych zębów.

Jakie są różnice między metodą wybielania zębów PREVDENT a innymi?

Podstawową różnicą i największą zaletą metody PREVDENT jest natychmiastowy efekt i brak skutków ubocznych. Ponadto wszystkie testy kliniczne wskazują na ponad 30% przewagę w wybielaniu nad konkurencyjnymi technikami wybielania (zobacz tabelę).

Czy wybielane są także korony i licówki?

Proces wybielania nie może zmienić koloru porcelanowych koron i licówek, dlatego też konieczna jest konsultacja z lekarzem dentystą, aby określić zakres wybielania.

Czy to boli?

Zdecydowana większość Pacjentów nie doświadcza bólu lub uczucia podrażnienia w trakcie i po zabiegu. Niewielki procent bardzo wrażliwych Pacjentów może odczuwać niewielki dyskomfort przez maksimum 12 godzin od zabiegu. Ponadto zalecamy powstrzymanie się od spożywania zimnych i gorących napojów (dozwolone wyłącznie o temp pokojowej) przez dobę od wizyty w gabinecie ze względu na zwiększoną wrażliwość dziąseł.

Czy metoda PREVDENT jest dla Ciebie? Tak! Skontaktuj się z nami poprzez formularz lub zadzwoń na nr. (+48) 89 527 95 04, (+48) 89 679 94 66, (+48) 667 666 820

Mapa dojazdu do gabinetu stomatologicznego Sujka

Kontakt.

Zapraszamy do kontaktu z namii

  Zadzwoń do nas.

  Specjalistyczna Praktyka Dentystyczna Sujka Sp. p.

  10-020 Olsztyn, ul. Targ Rybny 14

  poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
  soboty: gabinet nieczynny

  Zespół Sujka
  Pokaż na mapie Google
  Implanty Implanty telefon Zadzwoń Pokaż drogę Wyznacz trasę