Nowoczesna technologia stomatologiczna w odprężającej atmosferze

Złe nawyki, które niszczą twoje zęby

złe nawyki, które niszczą Twoje zęby

Przygotowaliśmy listę nawyków i zachowań, które mogą niszczyć zęby. Naprawdę warto ją przejrzeć, bo być może część z tych problemów dotyczy także ciebie, drogi czytelniku.

Brak konsekwencji

Dbanie o zęby wymaga konsekwencji. Jeśli zdarza ci się ominąć wieczorne szczotkowanie, koniecznie musisz to zmienić. W tym miejscu warto też przypomnieć, że na stan naszych zębów wpływa kondycja całej jamy ustnej. Oznacza to, że płyn do płukania ust i nić dentystyczna to nie fanaberie lekarzy stomatologów, a sposób na właściwą higienę jamy ustnej.

Zgrzytanie zębami

Zgrzytasz zębami z nerwów? Jeśli tak, to bardzo niedobrze. Narażasz swoje uzębienie na poważne problemy. Zgrzytanie (także to niekontrolowane – chociażby nocne) może prowadzić do poważnych kłopotów z zębami: zniszczenia szkliwa, kruszenia zębów, a nawet do rozchwiania ich w dziąsłach.

Wkładanie palców do ust

Obgryzasz paznokcie albo skórki? Mamy dla ciebie złą wiadomość. Nie tylko niszczysz swoje dłonie, ale także przenosisz miliony bakterii do wnętrza jamy ustnej. Zdarzyło ci się kiedyś ślinić palce, żeby przekartkować stronę? Jeśli tak, to już pewnie domyślasz się, co napiszemy – właśnie udało ci się przetransportować bakterie, które były i na twoich palcach, i na kartkach do jamy ustnej.

Warto pamiętać, że większość problemów z zębami i dziąsłami bierze się z bakterii. Unikajmy więc przenoszenia ich do jamy ustnej.

Traktowanie zębów jako uniwersalnego otwieracza do wszystkiego

Otwierając zębami butelkę nie tylko przenosimy do jamy ustnej bakterie, ale przede wszystkim narażamy się na naruszenie szkliwa, a nawet ukruszenie zęba. Nie używajmy więc zębów do odkręcania kapsli. Zrezygnujmy również z obgryzania końcówki długopisu i używania zębów jako przyboru biurowego chociażby przy przecinaniu taśmy klejącej. To naprawdę nie jest najlepsze zastosowanie nawet dla najmocniejszych zębów.

Fast foody, słodycze i Cola

Dużo mówi się o tym, że fast foody, słodkości i kolorowe napoje (takie jak chociażby Coca Cola, ale także soki z dodatkiem cukru) są nie tylko szkodliwe dla naszego zdrowia, ale także są jedną z przyczyn epidemii otyłości na świecie. Niestety mniej mówi się o tym, że nie najlepiej wpływają także na nasze zęby. Dlaczego śmieciowe jedzenie i słodzone napoje są tak niebezpieczne? Głównie z powodu ich składu chemicznego, który jest świetną pożywką dla bakterii. A od tego już jeden krok do próchnicy i problemów z zębami.

Mapa dojazdu do gabinetu stomatologicznego Sujka

Kontakt.

Zapraszamy do kontaktu z namii

  Zadzwoń do nas.

  Specjalistyczna Praktyka Dentystyczna Sujka Sp. p.

  10-020 Olsztyn, ul. Targ Rybny 14

  poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
  soboty: gabinet nieczynny

  Zespół Sujka
  Pokaż na mapie Google
  Implanty Implanty telefon Zadzwoń Pokaż drogę Wyznacz trasę