Nowoczesna technologia stomatologiczna w odprężającej atmosferze

Zadbaj o swoje dziąsła w trzech prostych krokach

zadbaj o swoje dziąsła

Zdrowe dziąsła to jedna z podstaw olśniewającego uśmiechu. Właśnie dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik, który pomoże zadbać o stan dziąseł, a przy okazji także o całą jamę ustną.

Po pierwsze: szczotkuj i nitkuj
Regularne szczotkowanie i nitkowanie zębów w znaczącym stopniu wpływa na ograniczenie rozwoju bakterii w jamie ustnej i zredukowanie płytki odkładającej się na naszym uzębieniu. Dlaczego te dwie czynności są aż tak istotne? Głównie z powodu poważnej przypadłości, do której może prowadzić nagromadzenie płytki nazębnej, a mianowicie paradontozy.

Jednym z powodów paradontozy, a więc stanu zapalnego dziąseł, jest właśnie kamień – gromadzące się na zębach zanieczyszczenia prędzej czy później zaczynają uciskać nasze dziąsła, prowadząc do zaczerwienienia, a w efekcie do poważnych zapaleń. A pomyśleć, że żeby zapobiec takiemu stanowi rzeczy, wystarczy (z reguły, bo paradontoza bywa także uwarunkowana genetycznie) sumiennie szczotkować i nitkować zęby.

Po drugie: zadbaj o swoją dietę
Niektóre produkty mają niekorzystny wpływ nie tylko na ogólny stan naszego zdrowia, ale także na nasze uzębienie. Do tej niechlubnej grupy zaliczyć można przede wszystkim fast foody i wszystkie produkty, które zawierają dużo cukrów. Bezpieczniej unikać także nadmiernych ilości kawy i mocnej herbaty, bo one również wpływają na powstawanie zanieczyszczeń na naszych zębach. Jednak największym zagrożeniem są kolorowe i mocno słodzone napoje gazowane. Najlepiej w ogóle z nich zrezygnować

Po trzecie: rzuć palenie
Palenie tytoniu jest jednym z czynników, który w znaczącym stopniu wpływa na powstawanie kamienia nazębnego. Rzucenie tego nałogu pomoże nam skutecznie zredukować płytkę. A jeśli nie czują się Państwo na siłach, żeby rzucać palenie, proszę pamiętać, że znajdują się Państwo w grupie ryzyka i jeszcze dokładniej muszą dbać o swoje zęby i całą jamę ustną.

Mapa dojazdu do gabinetu stomatologicznego Sujka

Kontakt.

Zapraszamy do kontaktu z namii

  Zadzwoń do nas.

  Specjalistyczna Praktyka Dentystyczna Sujka Sp. p.

  10-020 Olsztyn, ul. Targ Rybny 14

  poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
  soboty: gabinet nieczynny

  Zespół Sujka
  Pokaż na mapie Google
  Implanty Implanty telefon Zadzwoń Pokaż drogę Wyznacz trasę