Nowoczesna technologia stomatologiczna w odprężającej atmosferze

Ząb sam przestał boleć? To niekoniecznie powód do radości - Gabinet Stomatologiczny Sujka - Olsztyn

Ząb sam przestał boleć? To niekoniecznie powód do radości

ból zęba
Większość osób wie, że ból zęba powinien być powodem do niepokoju. Jednak mimo to sporo pacjentów odwleka wizytę u dentysty, łudząc się, że dyskomfort sam ustąpi. I rzeczywiście, czasem ból przechodzi sam z siebie, ale nie zawsze jest to powód do radości.

Różne powody bólu zębów

Powodów bólu zębów może być sporo – od nadwrażliwości, poprzez stany zapalne miazgi i przyzębia, aż po mechaniczne uszkodzenia tkanek. Jednak niezależnie od przyczyny, bólu zębów nie powinniśmy nigdy bagatelizować. Pamiętajmy też, że jeśli bolesności zęba towarzyszy podniesienie temperatury ciała lub obrzęk, powinniśmy reagować natychmiast i niezwłocznie umówić wizytę u stomatologa. To sygnały wyjątkowo alarmujące.

Ząb przestał boleć? To niekoniecznie dobry znak

Samoistne ustąpienie bólu zęba może i brzmi dobrze, ale niekoniecznie musi oznaczać coś pozytywnego. Wbrew powszechnemu przekonaniu najczęstszymi powodami ustępowania bólu nie jest zniknięcie problemu, a zupełne obumarcie miazgi i otwarcie się komory zakażonego zęba, co zmniejsza wysokie ciśnienie panujące w objętym zmianami chorobowymi obszarze. Wszystko to w efekcie prowadzi do tymczasowego zaniku albo złagodzenia intensywności dolegliwości bólowych, które z czasem wrócą ze zdwojoną siłą.

Nie bagatelizuj problemów z zębami

Warto wiedzieć, że to właśnie miazga jest wysoce unerwioną i unaczynioną tkanką – to dzięki niej odczuwamy ból zębów. Gdy ząb nas przestaje boleć, miazga najprawdopodobniej obumarła, a sam ząb jest martwy. Pojawia się wtedy ryzyko przeniesienia stanu zapalnego na kości i tkanki około zębowe, bo bakterie, które dostały się do miazgi i doprowadziły jej śmierci, szukają sobie innego pożywienia, zakażając inne tkanki. W skrajnych przypadkach konieczne mogą być nawet implanty zębów, więc lepiej zawczasu umówić wizytę w gabinecie stomatologicznym, a nie czekać na to aż ból sam przejdzie.

Kontakt.

Zapraszamy do kontaktu z nami

Zadzwoń do nas.

Specjalistyczna Praktyka Dentystyczna Sujka Sp. p.

10-020 Olsztyn, ul. Targ Rybny 14

poniedziałek - piątek: 9.00 - 18.00
soboty: gabinet nieczynny

Implanty Zadzwoń Wyznacz trasę