Nowoczesna technologia stomatologiczna w odprężającej atmosferze

Strach przed dentystą – poważny problem

strach przed dentystą

Dentofobia, czyli strach przed dentystą, to wciąż bardzo powszechny problem, pomimo ciągłego udoskonalania techniki stomatologicznej. Dzisiaj podpowiemy, jak sobie z tą mocno utrudniającą.

Dentysta ma obowiązek dbać o komfort swoich pacjentów

Jednym z obszarów zainteresowań współczesnej stomatologii jest komfort pacjenta, a więc wszystkie działania mające na celu maksymalne zniwelowanie odczuwania bólu i dyskomfortu w fotelu dentystycznym. Czasy wykonywania inwazyjnych zabiegów bez znieczulenia na szczęście już dawno minęły. Mimo to duża część pacjentów w dalszym ciągu dentysty się boi. Co jest przyczyną tego stanu

Skąd się bierze strach przed dentystą?

Strach przed dentystą, tak jak i inne fobie, nie musi mieć racjonalnego podłoża. Czasem boimy się, dlatego że się boimy. Bywa jednak że nasze obawy mają swoje powody – w przeszłości, a już zwłaszcza w dzieciństwie, przeszliśmy bolesny zabieg dentystyczny albo zajmujący się nami lekarz nie potraktował nas tak jak powinien.

Jak poradzić sobie z dentofobią?

Najlepszym sposobem na poskromienie naszego strachu jest skorzystanie z usług dobrego dentysty, do którego mamy zaufanie. Większość stomatologów podchodzi z wyrozumiałością do pacjentów, którzy boją się zabiegów dentystycznych, oferując im chociażby wizyty adaptacyjne mające na celu oswojenie strachu. Warto więc porozmawiać z lekarzem o swojej fobii, bo wtedy stomatolog z pewnością pójdzie nam na rękę i sam zaproponuje odpowiednie rozwiązania.

Ważnym aspektem radzenia sobie ze strachem przed dentystą jest także odpowiednie wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Zorientujmy się, co konkretnie lekarz może nam zaproponować. Wśród metod polecanych do leczenia dentofobów znajdziemy między innymi:

 •  podawanie znieczulenia przy wykorzystaniu nowoczesnych systemów komputerowych

Pamiętajmy! Strachu przed dentystą nie należy się wstydzić. Wystarczy porozmawiać ze swoim lekarzem, a on już na pewno zaproponuje właściwą metodę postępowania.

Mapa dojazdu do gabinetu stomatologicznego Sujka

Kontakt.

Zapraszamy do kontaktu z namii

  Zadzwoń do nas.

  Specjalistyczna Praktyka Dentystyczna Sujka Sp. p.

  10-020 Olsztyn, ul. Targ Rybny 14

  poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
  soboty: gabinet nieczynny

  Zespół Sujka
  Pokaż na mapie Google
  Implanty Implanty telefon Zadzwoń Pokaż drogę Wyznacz trasę