Nowoczesna technologia stomatologiczna w odprężającej atmosferze

Kiedy należy udać się z wizytą kontrolną do protetyka?

wizyta kontrolna u protetyka

Protezy, mimo starań stomatologów, potrafią sprawiać problemy. Podpowiadamy, w jakich sytuacjach koniecznie trzeba się udać do gabinetu dentystycznego na kontrolę

Wizyta po założeniu protezy

Jeśli protetyk nie zalecił inaczej, wizyta kontrolna po założeniu protezy powinna się odbyć w ciągu jednego lub dwóch dni. Oczywiście, w przypadku wystąpienia bolesności lub uciążliwego dyskomfortu, w gabinecie powinniśmy znaleźć się wcześniej.

Uwaga! Protezę, która jest niewygodna, trzeba założyć przynajmniej na kilka godzin przed wizytą. Jest to, niestety, konieczne, by lekarz – na podstawie powstałych na błonie śluzowej podrażnień – mógł protezę jeszcze raz dopasować do naszych potrzeb.

Nie naprawiaj protezy na własną rękę

Jeśli proteza ulegnie uszkodzeniu – np. pęknie lub wypadnie z niej ząb, nigdy nie należy wykonywać napraw na własną rękę. Takie działania mogą skutecznie uniemożliwić zreperowanie protezy i konieczne będzie stworzenie zupełnie nowej. Zamiast próbować protezę skleić lub przypiłować, lepiej udajmy się od razu do gabinetu.

Ból to zawsze sygnał ostrzegawczy

Również w przypadku gdy noszenie protezy sprawia nam ból albo wydaje się ona niedopasowana (np. słabo się trzyma), też powinniśmy jak najszybciej umówić wizytę. Źle dopasowana proteza może być przyczyną powstawania ran i uciążliwych stanów zapalnych.

Wizyty kontrolne u protetyka

Nawet jeśli wydaje nam się, że z naszą protezą nic się nie dzieje, powinniśmy odwiedzać gabinet stomatologiczny raz na pół roku.

Więcej informacji w Protetyka

Mapa dojazdu do gabinetu stomatologicznego Sujka

Kontakt.

Zapraszamy do kontaktu z namii

  Zadzwoń do nas.

  Specjalistyczna Praktyka Dentystyczna Sujka Sp. p.

  10-020 Olsztyn, ul. Targ Rybny 14

  poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
  soboty: gabinet nieczynny

  Zespół Sujka
  Pokaż na mapie Google
  Implanty Implanty telefon Zadzwoń Pokaż drogę Wyznacz trasę