Nowoczesna technologia stomatologiczna w odprężającej atmosferze

Jak poradzić sobie z nadwrażliwością zębów?

nadwrażliwość zębów

Wrażliwe zęby wymagają specjalnej opieki. W naszym dzisiejszym artykule postaramy się podpowiedzieć, jak radzić sobie z nadwrażliwością.

Czym jest nadwrażliwość zębów?

Nadwrażliwość zębów jest spowodowana przede wszystkim osłabioną strukturą szkliwa i tak zwaną recesją dziąseł, czyli odsłonięciem szyjek zębowych. Objawia się przeszywającym bólem, który pojawia się zwłaszcza podczas spożywania bardzo zimnych lub bardzo ciepłych posiłków, ale bolesność równie dobrze może pojawić się podczas wdychania zimnego powietrza, szczotkowania i nitkowania oraz spożywania kwaśnych lub słodkich posiłków.

W przypadku gdy w trakcie którejkolwiek z tych czynności pojawia się ból lub dyskomfort, najprawdopodobniej cierpimy na nadwrażliwość. Pamiętajmy jednak, że samodiagnoza nigdy nie jest właściwym rozwiązaniem – w przypadku jakichkolwiek problemów z bólem, musimy zwrócić się po pomoc do dobrego stomatologa. O tym, jak wybrać dentystę już pisaliśmy w jednym z naszych wcześniejszych artykułów – Dobry stomatolog – jak go rozpoznać?

Jak radzić sobie z nadwrażliwością zębów?

Podstawą złagodzenia objawów nadwrażliwości zębów jest właściwa higiena jamy ustnej. Szczotkowanie zębów dwa razy dziennie to konieczność. Pamiętajmy jednak, by dobierać preparaty skierowane do osób cierpiących na nadwrażliwość – nieodzowna będzie, chociażby szczoteczka o miękkim włosiu, która nie będzie dodatkowo podrażniać naszych dziąseł. Sama czynność szczotkowania jest równie istotna – pod żadnym pozorem nie powinno się mocno dociskać szczoteczki, nadwrażliwe zęby należy szczotkować regularnie, ale delikatnie.

Higiena jamy ustnej to nie tylko szczotkowanie, ale także regularne używanie płynu do płukania ust przeznaczonego do osób z nadwrażliwością zębów oraz dokładne nitkowanie przestrzeni międzyzębowych.

Na koniec przypomnimy jeszcze raz: w przypadku wystąpienia jakiegokolwiek dyskomfortu lub bólu zębów, powinniśmy niezwłocznie udać się do dentysty.

Mapa dojazdu do gabinetu stomatologicznego Sujka

Kontakt.

Zapraszamy do kontaktu z namii

  Zadzwoń do nas.

  Specjalistyczna Praktyka Dentystyczna Sujka Sp. p.

  10-020 Olsztyn, ul. Targ Rybny 14

  poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
  soboty: gabinet nieczynny

  Zespół Sujka
  Pokaż na mapie Google
  Implanty Implanty telefon Zadzwoń Pokaż drogę Wyznacz trasę