Nowoczesna technologia stomatologiczna w odprężającej atmosferze

Jak często wymieniać szczoteczkę do zębów?

Zdrowe zęby to przede wszystkim efekt systematyczności i prawidłowej higieny jamy ustnej. Jedną z czynności, o których pacjentom niestety zdarza się zapominać, jest rzecz tak prozaiczna jak regularna wymiana szczoteczki do zębów. Jak często powinniśmy to robić? Zgodnie z zaleceniami dentystów powinniśmy szczoteczkę wymieniać przynajmniej raz na dwa, trzy miesiące.

O czym jeszcze powinniśmy pamiętać?

1. Nie przesadzaj z twardością włókien

Dobierz odpowiednią twardość szczoteczki – zbyt twarda szczoteczka połączona z wrażliwymi dziąsłami i zbyt energicznym szczotkowaniem może być przyczyną krwawienia dziąseł, a nawet tak poważnych problemów jak odsłonięcie szyjek zębowych.

2. Regularność to podstawa

Wymieniaj szczoteczkę regularnie, żeby zapobiegać namnażaniu się bakterii i grzybów. To jednak nie jedyny powód, który powinien nas zachęcić do regularnych zmian. W miarę używania włókna szczoteczki tracą swoje właściwości i w efekcie nie tylko coraz gorzej oczyszczają powierzchnię zębów i przestrzenie międzyzębowe, ale przede wszystkim mogą boleśnie kaleczyć dziąsła.

3. Co jakiś czas przepłucz szczoteczkę wrzątkiem

Szczoteczkę skutecznie oczyści wymoczenie jej we wrzątku. Zrób to zwłaszcza w przypadku infekcji jamy ustnej i gardła.

4. Dobry zwyczaj, nie pożyczaj

Szczoteczki nie powinniśmy pożyczać nawet najbliższym osobom. To prosty sposób na przeniesienie bakterii. Pamiętajmy o tym, że próchnicą jak najbardziej można się zarazić.

Kontakt.

Zapraszamy do kontaktu z namii

Zadzwoń do nas.

Specjalistyczna Praktyka Dentystyczna Sujka Sp. p.

10-020 Olsztyn, ul. Targ Rybny 14

poniedziałek - piątek: 9.00 - 18.00
soboty: gabinet nieczynny

Implanty Zadzwoń Wyznacz trasę