Nowoczesna technologia stomatologiczna w odprężającej atmosferze

Dziecko u stomatologa – jak przygotować malucha do pierwszej wizyty?

dziecko u stomatologa

Pierwsza wizyta u dentysty powinna przebiegać w spokojnej atmosferze. O komfort naszego dziecka powinien zadbać sam lekarz, ale to także od nas, rodziców zależy, jak maluch zniesie pierwsze spotkanie ze stomatologiem.

Im wcześniej, tym lepiej

Wciąż pokutuje błędne przekonanie, że o zęby mleczne nie trzeba dbać. To bardzo poważny błąd, a maluch, który ma już swoje pierwsze ząbki, powinien koniecznie znaleźć się pod opieką dentysty.

Warto rozważyć oswojenie dziecka z gabinetem poprzez wizytę adaptacyjną – większość dobrych lekarzy stomatologów ma ją w swojej ofercie. Maluch w jej trakcie nie jest poddawany żadnym zabiegom, a pierwsze spotkanie z dentystą ma więcej wspólnego z zabawą niż leczeniem zębów.

Strach ma wielkie oczy

Właśnie dlatego pod żadnym pozorem nie wolno dziecka straszyć wizytą u dentysty. Uważajmy też na to, co opowiadamy naszemu maluchowi, i unikajmy opisywania naszych własnych traumatycznych przejść w gabinetach stomatologicznych, nawet jeśli takie mieliśmy. Warto pamiętać, że technika dentystyczna poszła do przodu, a czasy, gdy większość zabiegów wiązała się z bólem, już dawno odeszły w niepamięć.

Idź do dobrego dentysty

W gabinetach dentystycznych, które specjalizują się w stomatologii dziecięcej, trochę inaczej podchodzi się do najmłodszych pacjentów – i nie chodzi tylko o samą atmosferę. Maluchy po wizycie dostają dyplom dzielnego pacjenta albo mały upominek, co pozwala na wykształcenie pozytywnych skojarzeń z gabinetem dentystycznym i pomaga oswajać strach. Równie istotnym aspektem jest nowoczesny sprzęt pozwalający chociażby na bezbolesne znieczulanie.

W naszym gabinecie stawiamy między innymi na:

 • Atraumatyczne metody leczenia próchnicy,
 • Kolorowe wypełnienia,
 • Bezbolesne znieczulenia typu The Wand,
 • Smakowe żele profilaktyczne do lakierowania.
Mapa dojazdu do gabinetu stomatologicznego Sujka

Kontakt.

Zapraszamy do kontaktu z namii

  Zadzwoń do nas.

  Specjalistyczna Praktyka Dentystyczna Sujka Sp. p.

  10-020 Olsztyn, ul. Targ Rybny 14

  poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
  soboty: gabinet nieczynny

  Zespół Sujka
  Pokaż na mapie Google
  Implanty Implanty telefon Zadzwoń Pokaż drogę Wyznacz trasę