Nowoczesna technologia stomatologiczna w odprężającej atmosferze

Czym zajmuje się periodontolog?

Czym zajmuje sie periodontolog?

Periodontologia – istotna dziedzina stomatologii

Smutna prawda jest taka, że choroby przyzębia to bardzo powszechna przypadłość – pod względem częstotliwości ustępują jedynie próchnicy. Wlicza się do nich m.in. ogólnie rozumiane choroby dziąseł, wszelakie stany zapalne przyzębia oraz jego wady – zarówno wrodzone, jak i nabyte. Zdecydowanie jedną z najczęstszych chorób, z którą styka się periodontolog, jest paradontoza.

W tym miejscu warto wyjaśnić, czym jest tak właściwie przyzębie. Przez przyzębie rozumie się ogół tkanek zarówno twardych, jak i miękkich, które otaczają ząb i mają za zadanie unieruchomić go w zębodole.

Najważniejsze przyczyny problemów z przyzębiem

Jedną z głównych przyczyn problemów z przyzębiem jest niewłaściwa higiena jamy ustnej. Genetyka i choroby takie jak cukrzyca też mają wpływ na stan naszej jamy ustnej, ale wielu problemów można uniknąć. Pod warunkiem że przyłożymy większą wagę do regularnego i prawidłowego dbania o stan naszego uzębienia. Chorobom przyzębia sprzyja też w znacznym stopniu palenie tytoniu.

Sygnały ostrzegawcze – kiedy potrzebny jest periodontolog?

Do sygnałów ostrzegawczych, które sugerują nam, że nie najlepiej dzieje się z naszym przyzębiem i lepiej udać się do periodontologa, zaliczamy m.in.:

  • odsłonięcie szyjek zębowych i chwiejność zębów,
  • brzydki zapach z ust,
  • zaczerwienienie i krwawienie dziąseł,
  • nadwrażliwość na ciepłe i zimne pokarmy.

Jeśli stwierdzili Państwo u siebie którykolwiek z tych objawów, serdecznie zapraszamy do umówienia wizyty w naszym gabinecie – Specjalistyczna Praktyka Lekarska Elżbieta Sujka – Klinika Stomatologii Estetycznej Olsztyn.

Kontakt.

Zapraszamy do kontaktu z namii

Zadzwoń do nas.

Specjalistyczna Praktyka Dentystyczna Sujka Sp. p.

10-020 Olsztyn, ul. Targ Rybny 14

poniedziałek - piątek: 9.00 - 16.30
soboty: gabinet nieczynny

Implanty Zadzwoń Wyznacz trasę