Nowoczesna technologia stomatologiczna w odprężającej atmosferze

Czy wiesz jak prawidłowo używać nici dentystycznej?

nić dentystyczna

Nitkowanie zębów wydawałoby się czynnością banalną. Warto jednak zapoznać się z kilkoma zaleceniami, żeby mieć pewność, że tę bardzo ważną czynność wykonujemy w sposób prawidłowy.

Dlaczego warto nitkować zęby?

Nić dentystyczna pozwala nam na dokładne wyczyszczenie przestrzeni międzyzębowych, do których dotarcie szczoteczką jest mocno utrudnione. Warto pamiętać, że odkładające się tam zanieczyszczenia nie tylko są niełatwe do usunięcia, ale przede wszystkim mogą być przyczyną poważnych problemów z uzębieniem i dziąsłami – zwłaszcza próchnicy i paradontozy.

Jak prawidłowo używać nici dentystycznej?

Rodzaj używanej przez nas nici nie jest tak istotny jak prawidłowe jej wykorzystywanie. Jak więc postępować? Należy oderwać około 45 do 50 centymetrów nici i zapleść ją na środkowych palcach. Powinno nam zostać kilka centymetrów pomiędzy dłońmi na wygodne operowanie nicią – około 2 do 3 centymetrów. Następnie należy ostrożnie wprowadzić nić między zęby i otoczyć nią ząb u podstawy tuż przy dziąśle. Kolejnym krokiem jest przesuwanie nicią w górę i w dół po całej powierzchni zęba. 

I to już koniec. W końcu możemy przejść do kolejnego zęba, pamiętając jednak o użyciu do tego czystego fragmentu nici.

Postaw na regularność

Regularność w higienie jamy ustnej to podstawa. Pamiętajmy, że nawet najdokładniejsze nitkowanie zębów nic nam nie da, jeśli nie będziemy tej czynności wykonywać codziennie. Więc nitki w dłoń i do dzieła!

Mapa dojazdu do gabinetu stomatologicznego Sujka

Kontakt.

Zapraszamy do kontaktu z namii

  Zadzwoń do nas.

  Specjalistyczna Praktyka Dentystyczna Sujka Sp. p.

  10-020 Olsztyn, ul. Targ Rybny 14

  poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
  soboty: gabinet nieczynny

  Zespół Sujka
  Pokaż na mapie Google
  Implanty Implanty telefon Zadzwoń Pokaż drogę Wyznacz trasę