Nowoczesna technologia stomatologiczna w odprężającej atmosferze

Cztery kroki do pięknych i zdrowych zębów

Niestety, w dalszym ciągu na fotelach w gabinetach dentystycznych zasiadają pacjenci z przypadłościami, których można uniknąć, stosując się do podstawowych zasad higieny jamy ustnej. Właśnie dlatego przygotowaliśmy nasz krótki poradnik.

Krok pierwszy, właściwa higiena

Zapewne nikomu nie trzeba powtarzać, że zęby należy myć regularnie, ale już nie wszyscy wiedzą, jak istotna jest sama szczoteczka.

Jaka więc być powinna idealna szczoteczka do zębów? Przede wszystkim zadbana! Pamiętajmy o tym, by wymieniać ją przynajmniej co trzy miesiące i raz na jakiś czas przepłukać wrzątkiem – zwłaszcza gdy akurat przeszliśmy infekcję jamy ustnej lub gardła. Szczoteczki nie można też pod żadnym pozorem nikomu pożyczać. Większość problemów z zębami wynika z obecności bakterii chorobotwórczych, a dzielenie z kimś szczoteczki to prosty sposób na przygarnięcie tych nie do końca pożądanych mikroorganizmów.

Krok drugi, nie ignoruj sygnałów ostrzegawczych

Nawet niewielki dyskomfort może być ostrzeżeniem, którego po prostu nie warto ignorować. Z wszystkimi wątpliwościami i problemami – chociażby i niewielkimi – dla naszego własnego bezpieczeństwa lepiej zwrócić się do lekarza stomatologa. Zwłaszcza zaczerwienienie, ból lub dyskomfort przy dotykaniu dziąseł, delikatne rozchwianie zęba i wszelkie uszkodzenia mechaniczne uzębienia powinny nas skłonić do wizyty u dentysty.

Krok trzeci, nie zapomnij o wizytach kontrolnych

Do stomatologa nie powinniśmy się wybierać, dopiero gdy ząb zaczyna boleć. Naprawdę wielu poważnych problemów z uzębieniem i jamą ustną można uniknąć dzięki samym wizytom kontrolnym. Koniecznie wprowadźmy je więc do naszego kalendarza.

Krok czwarty, uważaj na to, co jesz

Niektóre pokarmy stwarzają idealne środowisko do rozwoju bakterii w jamie ustnej. Unikaj zwłaszcza bardzo słodkiego jedzenia i wysoko słodzonych napojów. Niewskazane są także mocno przetworzone pokarmy takie jak chociażby fast foody.

Mapa dojazdu do gabinetu stomatologicznego Sujka

Kontakt.

Zapraszamy do kontaktu z namii

  Zadzwoń do nas.

  Specjalistyczna Praktyka Dentystyczna Sujka Sp. p.

  10-020 Olsztyn, ul. Targ Rybny 14

  poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
  soboty: gabinet nieczynny

  Zespół Sujka
  Pokaż na mapie Google
  Implanty Implanty telefon Zadzwoń Pokaż drogę Wyznacz trasę