Nowoczesna technologia stomatologiczna w odprężającej atmosferze

Chirurgiczne usunięcie zęba

Chirurgiczne usunięcie zęba wykonywane jest w sytuacjach, gdy z różnych względów niemożliwa jest tradycyjna ekstrakcja zęba. To procedura trudna i inwazyjna, która musi być wykonywana przez chirurga z doświadczeniem.

Kiedy konieczna jest interwencja chirurga?

Zabieg chirurgicznego usunięcia zęba wykonuje się między innymi w przypadku zębów zatrzymanych, zębów, których tkanka jest zniszczona w stopniu uniemożliwiającym odbudowę, oraz gdy korzeń zęba jest mocno zakrzywiony lub ząb jest zupełnie pozbawiony korony. Tego typu zabieg wykonywany jest w ostateczności wyłącznie, gdy nie można zastosować innych, mniej inwazyjnych metod leczenia stomatologicznego.

chirurgiczne usunięcie zęba

Jak przebiega zabieg?

Chirurgiczne usuwanie zębów wykonywane jest przy znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Chirurg nacina dziąsło, oddziela ząb od otaczających go tkanek, a następnie usuwa ząb z zębodołu. Po wykonaniu tych czynności rana pozabiegowa zostaje oczyszczona, zszyta, a na koniec zabezpieczona.

Po zabiegu

Chirurgiczne usunięcie zęba jest zabiegiem inwazyjnym i skomplikowanym, co oznacza, że pacjent koniecznie musi stosować się do zaleceń pozabiegowych. Po usunięciu zęba mogą wystąpić dolegliwości bólowe i opuchlizna, ale w przypadku przedłużającego się dyskomfortu należy niezwłocznie skontaktować się z gabinetem dentystycznym.

Zapraszamy do zapoznania się z profilem zabiegów wykonywanych w naszym gabinecie dentystycznym – chirurgia stomatologiczna.

Mapa dojazdu do gabinetu stomatologicznego Sujka

Kontakt.

Zapraszamy do kontaktu z namii

  Zadzwoń do nas.

  Specjalistyczna Praktyka Dentystyczna Sujka Sp. p.

  10-020 Olsztyn, ul. Targ Rybny 14

  poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
  soboty: gabinet nieczynny

  Zespół Sujka
  Pokaż na mapie Google
  Implanty Implanty telefon Zadzwoń Pokaż drogę Wyznacz trasę