Nowoczesna technologia stomatologiczna w odprężającej atmosferze

Bolesne ząbkowanie – jak ulżyć maluchowi?

bolesne ząbkowanie

Nie da się ukryć, ząbkowanie jest długim, a czasem bardzo bolesnym procesem. Właśnie dlatego przygotowaliśmy kilka sugestii dla rodziców, których pociechy ciężko znoszą ząbkowanie.Pierwsze mleczne ząbki, czyli dolne jedynki, zaczynają się wyrzynać pomiędzy 6 a 10 miesiącem życia i już one mogą spowodować u dziecka ból i dyskomfort. Ostatnie pojawiają się dolne i górne piątki – pomiędzy 2 i 3 rokiem życia – i także one mogą stać się przyczyną bolesności dziąseł. Jak możemy ulżyć maluchowi, który źle znosi ząbkowanie?

Gryzaki i masaże

Gdy dziecko zacznie ząbkować, uzbrój się w specjalny żelowy gryzak, który można schłodzić w lodówce, oraz silikonową szczoteczkę do masażu dziąseł zakładaną na palec. Pamiętaj jednak o higienie! Gryzaki i szczoteczki płucz w ciepłej wodzie, żeby nie ryzykować przeniesienia bakterii na już podrażnione dziąsła dziecka.

Żele na ząbkowanie

W każdej aptece można kupić bez recepty żele na ząbkowanie. Pamiętaj jednak, by używać ich zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce. Większość preparatów dopuszcza stosowanie maksymalnie 3 razy dziennie.

Chłodne papki i napoje

Zimno ma właściwości łagodzące i może przynieść maluchowi ulgę. Warto przed podaniem włożyć jogurt, sok czy papkę ze zmiksowanych warzyw na chwilę do lodówki. 

Przy okazji przypominamy: także o zęby mleczne należy dbać! Próchnica jest chorobą zakaźną, a bakterie będące jej przyczyną nie znikną wraz z wypadnięciem mleczaków. Dbajmy więc o zęby naszych maluchów już od najmłodszych lat.

Mapa dojazdu do gabinetu stomatologicznego Sujka

Kontakt.

Zapraszamy do kontaktu z namii

  Zadzwoń do nas.

  Specjalistyczna Praktyka Dentystyczna Sujka Sp. p.

  10-020 Olsztyn, ul. Targ Rybny 14

  poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
  soboty: gabinet nieczynny

  Zespół Sujka
  Pokaż na mapie Google
  Implanty Implanty telefon Zadzwoń Pokaż drogę Wyznacz trasę