Nowoczesna technologia stomatologiczna w odprężającej atmosferze

Akcja społeczna „Pokaż ząbki!”

Według najnowszych badań GUS 90% dzieci w Polsce ma próchnicę. Powodem jest słaba opieka stomatologiczna w szkołach i nadmierne spożywanie słodyczy oraz słodkich napojów przez dzieci. Problem szczególnie jest bolesny na Warmii i Mazurach z powodu większego ubóstwa społeczeństwa.

Z próchnicą do dentysty trafiają coraz młodsi pacjenci, zdarzają się nawet niemowlęta z zaatakowanymi próchnicą pierwszymi mlecznymi zębami . – potwierdza dr Elżbieta Sujka, stomatolog z 30-letnią praktyką.We wtorek 22 lipca 2014 w Olsztynie ruszyła akcja społeczna “Pokaż ząbki!”. Klinikę stomatologiczną przy Targu Rybnym 14 odwiedziła 15-osobowa grupa podopiecznych olsztyńskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Rodzinie ARKA . Podczas wizyty dzieci zostały przebadane specjalistycznym urządzeniem do laserowego wykrywania próchnicy, dzięki któremu można bezinwazyjnie wykryć próchnicę w jej wczesnym stanie rozwoju.

Akcja społeczna Pokaż ząbki

Wyniki badania potwierdziły smutne statystyki. Tylko trójka na 15-cioro dzieci miała zdrowe zęby. U pozostałych zdiagnozowano próchnicę, a u niektórych bardzo zaawansowaną. Na pytanie, czy wyobrażają sobie życie bez słodyczy i słodkich napojów, prawie wszystkie chórem odpowiedziały, że nie. Apelować można tylko do rozsądku ich rodziców.

W sierpniu planowane jest też przebadanie grupy dzieci, podopiecznych Domu Dziecka z Szymonowa. A ponadto w ramach akcji przez całe wakacje do kliniki zgłaszać się mogą na bezpłatne badanie stanu uzębienia laserowym aparatem dzieci z mamusiami i tatusiami. Rodzice będą proszeni tylko o wcześniejsze umówienie wizyty i przy rejestracji podanie hasła: “Pokaż ząbki”.

Akcja społeczna Pokaż ząbki

Statystyki mówią, że w Polsce przeciętny obywatel po 35 roku życia nie ma już 11 swoich zębów, a po 60-tce co czwarty senior nie ma w ogóle swojego uzębienia.

Akcja społeczna Pokaż ząbki
By zachować ładne zdrowe zęby skuteczne i najtańsze jest zawsze zapobieganie rozwojowi próchnicy. Dlatego należy ograniczyć do minimum spożywanie przez dzieci słodkich napojów i słodyczy, dopilnować, by myły zęby i regularnie odwiedzały dentystów.

Patronat honorowy nad akcją objął Wydział Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Międzynarodowe Forum Kobiet oraz Radio Olsztyn.

Akcja “Pokaż ząbki” w mediach:

Telewizja Polska
Portal infodent24.pl
Radio Olsztyn

Kontakt.

Zapraszamy do kontaktu z namii

Zadzwoń do nas.

Specjalistyczna Praktyka Dentystyczna Sujka Sp. p.

10-020 Olsztyn, ul. Targ Rybny 14

poniedziałek - piątek: 9.00 - 16.30
soboty: gabinet nieczynny

Implanty Zadzwoń Wyznacz trasę