Nowoczesna technologia stomatologiczna w odprężającej atmosferze

Komputerowe znieczulenie

Już w Polsce! Pierwszy w Olsztynie! Komputerowy system znieczulania 'The Wand’

Co to jest znieczulenie komputerowe?

Działa jak prawdziwa „czarodziejska różdżka” … bezpiecznie, bezstresowo znieczula Pacjentów. Dokładnie i precyzyjnie dobiera dawkę i czas podania środka znieczulającego, aby przygotować go do zabiegu.

Gabinet nasz przystąpił właśnie do elitarnej grupy najlepszych gabinetów na świecie, w których Pacjent może być znieczulony komputerowo — przy pomocy najnowszego systemu „The Wand”:

bezbolesne dozowanie środka znieczulającego

bezpieczeństwo wynikające z komputerowej kontroli procesu znieczulania

komfort psychiczny i brak stresu podczas zabiegu oraz po jego zakończeniu

po znieczuleniu The Wand Twoja twarz nie drętwieje, zachowa naturalny wygląd

 

Czym różni się znieczulenie 'The Wand’ od znieczulenia przy pomocy strzykawki?

Tradycyjna metoda znieczulenia przy pomocy strzykawki kojarzy się Pacjentom głównie z bólem podczas wstrzykiwania środka oraz odrętwieniem twarzy, które utrzymuje się jeszcze długo po wykonaniu zabiegu. Dzięki komputerowej kontroli dozowania środka znieczulającego, Pacjent nie odczuwa bólu, ani nie doświadcza uczucia odrętwienia twarzy. Po wizycie może spokojnie zaplanować ważne spotkanie, wykład lub wizytę u przyjaciół.

Przejrzyjmy teraz pytania najczęściej zadawane przez pacjentów.

Czy znieczulenie komputerowe boli?

Znieczulenie techniką Wand podczas badań charakteryzowało się niższym poziomem bólu u pacjentów w porównaniu z konwencjonalnym zastrzykiem. W fazie podawania znieczulenia, poziom bólu w przypadku techniki Wand był niższy.

— Porównanie poziomu ​​bólu komputerowego i konwencjonalnego znieczulenia technicznego w leczeniu protodontycznym. Murat Yenisey. Sprawdź całość badania na NCBI.

Technika AMSA z użyciem The Wand jest zalecana do leczenia protetycznego, ponieważ zmniejsza ból podczas wprowadzania igły oraz podczas podawania znieczulenia miejscowego. Po podaniu znieczulenia, podczas zabiegu stomatologicznego, pacjent nie odczuwa nic — tak jak w przypadku znieczulenia za pomocą igły. Różnicą jest, że znieczulenie Wand działa natychmiastowo, a nie po 10-15 minutach.

Ból twarzy po znieczuleniu?

Ból twarzy po znieczuleniu występuje tylko w przypadku znieczulenia miejscowego strzykawką, a więc nie może wystąpić po zabiegu znieczulenia komputerowego Wand. Ten rodzaj bólu po znieczuleniu to charakterystyczny, dobrze opisany w literaturze objaw (ból deaferentacji). Spowodowany rozciągnięciem tkanek przez zbyt szybkie wtłaczanie znieczulenia pod dużym ciśnieniem. Pacjenci opisują go jako ciągły, piekący i silny, kojarzący się z odrętwieniem.

Kto może skorzystać ze znieczulenia komputerowego?

Znieczulenie komputerowe to niezwykle nowoczesna metoda znieczulenia, bez udziału tradycyjnej igły. Komputerowe znieczulenie przeprowadzamy za pomocą urządzenia podłączonego do ekranu. Samo podanie znieczulenia jest praktycznie niewyczuwalne dla pacjenta.

Ten rodzaj znieczulenia szczególnie polecamy osobom, które boją się igieł, a także dzieci, które dość często panikują na samo słowo „dentysta”. Środek znieczulający nie powoduje żadnych skutków ubocznych, więc jest bezpieczny dla wszystkich pacjentów. Ponadto znieczulenie komputerowe jest bardzo przystępne cenowo.

Znieczulenie komputerowe – zalety

Jak już wyżej wspomniano, znieczulenie komputerowe to zabieg, podczas którego pacjent nie odczuwa żadnego bólu. Samo znieczulenie przeprowadzane jest w sposób szybki, a po zakończeniu zabiegu dentystycznego osoba nie odczuwa charakterystycznego zdrętwienia szczęki.

Rozwój technologii w stomatologii pozwala na coraz większy komfort.

Cena znieczulenia komputerowego „The Wand”

Komputerowy zabieg to również przystępność cenowa — ok. 40 złotych i pewność braku skutków ubocznych. To tylko kilka najważniejszych zalet, jakie oferuje nam technologia komputerowa w nowoczesnej stomatologii.

Znieczulenie komputerowe – zastosowanie

Znieczulenie to zabieg stosowany w większości zabiegów stomatologicznych. Niestety, pacjenci dość często odczuwają strach przed strzykawkami używanymi do podania znieczulenia. Właśnie w takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie znieczulenia komputerowego, które odbywa się bez udziału ostrych narzędzi.

Ten niezwykle szybki i bezbolesny zabieg jest całkowicie bezpieczny, nawet do stosowania u dzieci. Właśnie dla nich komputerowy zabieg jest szczególnie polecany — bez igły obejdziemy się bez niepokoju, traumy, wybuchów płaczu i ataków paniki u najmłodszych. Zwłaszcza osoby starsze pamiętają jaką traumą był kiedyś dentysta i chcą uchronić od podobnego losu swoje wnuki lub dzieci. Po poprzednim poinformowaniu stomatologa o ciąży może być on również używany w przypadku leczenia zęba kobiety spodziewającej się potomka, bez ryzyka wystąpienia nieprzewidzianych reakcji.

Miejscowe znieczulenie komputerowe The Wand

The Wand to urządzenie umożliwiające przeprowadzanie znieczulenia komputerowego. Wand wyposażony jest w kilka programów, które pozwalają na wykonanie różnych rodzajów znieczulenia w zależności od potrzeb pacjenta. Stomatolog w swobodny sposób jest w stanie kontrolować ilość środka znieczulającego oraz szybkość podawania znieczulenia.

Aby zapewnić w 100% bezbolesny zabieg, The Wand zawiera czujnik sprawdzający obecności krwi w ampułce ze środkiem znieczulającym — jeżeli czerwony płyn znajduje się w pojemniku, oznacza to, że nastąpiło wkłucie do naczynia krwionośnego — i należy przerwać podawanie środka. To nowoczesne urządzenie stomatologiczne umożliwia wykonywanie niezwykle komfortowych dla pacjenta zabiegów zębów bez niepotrzebnego strachu i lęku.

Jak długo trzyma znieczulenie zęba u dentysty

W przypadku większości miejscowych środków znieczulających ząb pozostaje znieczulony przez 2-3 godziny, podczas gdy usta i język pozostają odrętwiałe przez 3-5 godzin po wstrzyknięciu. W miarę jak przepływ krwi usuwa środek znieczulający z miejsca wstrzyknięcia, a ten pozostaje stopniowo zmetabolizowany lub rozłożony, uczucie odrętwienia zanika. Jednak w przypadku technologii The Wand, znieczulenie ustępuje szybciej i pacjent może sprawnie wrócić do codziennego życia. Znieczulenie u dentysty trzyma więc około 1,5 godzin.

Laserowe znieczulenie zęba 

Laserowe znieczulenie to po prostu inna nazwa na znieczulenie komputerowe.

Kiedy Pacjent ma do wykonania większy zabieg u dentysty, nie wyobraża go sobie bez użycia znieczulenia. Część osób jednak unika stomatologów ze względów na skojarzenia wizyt z bólem i strzykawkami. Właśnie dla takich osób polecamy znieczulenie laserowe u dentysty. 

Na pomoc Pacjentom przychodzą nasi specjaliści z Praktyki Dentystycznej Sujka. W naszych gabinetach używamy bezpiecznej techniki laserowego znieczulenia zęba. Dzięki temu nasi stomatolodzy zyskują większą precyzję w podawaniu środka znieczulającego, a Pacjenci mają większy komfort psychiczny przed zabiegiem, brak igieł i uczucia dyskomfortu w trakcie, jak i po wyjściu z gabinetu. 

Na czym polega laserowe znieczulenie zęba i jak wygląda?

Podanie znieczulenia za pomocą lasera jest o wiele wygodniejsze i w pełni zautomatyzowane. Pierwszą różnicą między tradycyjnym znieczuleniem a laserowym, to brak igieł. Jest to duża zaleta, zwłaszcza kiedy potrzeba delikatności przy zabiegach u dzieci. Sam podajnik urządzenia wygląda jak długopis, dlatego można go nazwać czarodziejską różdżką, albo długopisem do usypiania zębów. Znieczulenie podajemy powoli, Pacjent nie ma uczucia rozpierania, a co za tym idzie, nie odczuwa bólu.

Charakterystyczny dla niektórych znieczuleń igłą ból twarzy nie może mieć miejsca. Podawanie płynu dostosowujemy tempem do fizjologicznych możliwości tkanek. Oznacza to, że środek aplikowany jest kropelka po kropelce, dzięki temu nie wytwarza się wysokie ciśnienie, które wpływa na uczucie bolesności, jak przy tradycyjnej metodzie. Wszystkim steruje urządzenie, więc mamy do czynienia z większą precyzją.

Technologia laserowego znieczulania sprawia, że Pacjent, który wychodzi z naszego gabinetu, czuje się, jakby w ogóle nie był poddany znieczuleniu. Komfort, jaki odczuwa, jest nieporównywalny z użyciem tradycyjnego znieczulenia za pomocą strzykawki. Wrażenia po takiej wizycie są lepiej odbierane przez naszych Pacjentów. Istotną zaletą po użyciu laserowego znieczulenia jest to, że nie ma zdrętwienia twarzy i problemów z mową.

Mapa dojazdu do gabinetu stomatologicznego Sujka

Kontakt.

Zapraszamy do kontaktu z namii

    Zadzwoń do nas.

    Specjalistyczna Praktyka Dentystyczna Sujka Sp. p.

    10-020 Olsztyn, ul. Targ Rybny 14

    poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
    soboty: gabinet nieczynny

    Zespół Sujka
    Pokaż na mapie Google
    Implanty Implanty telefon Zadzwoń Pokaż drogę Wyznacz trasę